TVN Warszawa | Okolice

Pożar domu w Łomiankach. Akcja gaśnicza trwała kilka godzin

TVN Warszawa | Okolice

Aktualizacja:
Autor:
katke/dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pożar rozprzestrzenił się na poddaszu domu
Pożar rozprzestrzenił się na poddaszu domu TVN24
wideo 2/2
TVN24Pożar rozprzestrzenił się na poddaszu domu

W poniedziałek po południu w jednym z domów w Łomiankach wybuchł pożar. Strażacy przekazali, że nikt nie został poszkodowany. Ze względu na złożoną konstrukcję dachu strażacy mieli problem z dotarciem do epicentrum pożaru. Udało się go opanować dopiero po kilku godzinach.

- Przy ulicy Rolniczej doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Brak osób poszkodowanych. Na miejscu pracuje dziewięć zastępów zarówno PSP, jak i OSP – przekazał nam przed godziną 16 Kazimierz Jaworski z zespołu prasowego Komendy Straży Pożarnej Warszawa Zachód.

Zapytany o skalę pożaru odpowiedział: - Sytuacja nie jest jeszcze opanowana.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Pożar jest mocno rozwinięty. Strażacy gaszą ogień zarówno z góry, na drabinie, ale też za pomocą podnośnika – zaznaczył.

"Strażacy mają problemy, żeby dotrzeć do epicentrum pożaru"

Po godzinie 17 nasz reporter przekazał, że sytuacja wciąż nie jest opanowana. - Na miejsce dojeżdżają kolejne zastępy straży pożarnej – poinformował Tomasz Zieliński.

Jak mówił na antenie TVN24, dom jednorodzinny, w którym wybuchł pożar, znajduje się niemal w centrum Łomianek. - Ze względu na złożoną budowę poddasza strażacy mają olbrzymie problemy, żeby dotrzeć do epicentrum pożaru. Pożar rozwija się gdzieś w przestrzeni podstropowej. Strażacy wycinają otwory w dachu, żeby podać tam środki gaśnicze. Na miejscu jest już kilkanaście zastępów straży pożarnej, w tym dwie drabiny, jeden podnośnik – poinformował.

Jak nieoficjalnie ustalił, właściciele domu mieli na poddaszu saunę.

Po godzinie 20 Kazimierz Jaworski powiedział nam, że działania strażaków wciąż trwają. - W dalszym ciągu tli się warstwa ocieplenia. Strażacy rozbierają dach kawałek po kawałku, aby dotrzeć do zarzewia ognia – przekazał.

Kilkanaście minut później Jaworski poinformował, że źródło ognia zostało zlokalizowane. - Trwa dogaszanie pożaru – dodał.

Autor:katke/dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości