TVN Warszawa | Okolice

Grupa przestępcza rozbita. Trzymali narkotyki w puszkach. W mieszkaniu maczeta, kastet, miotacz gazu

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykami
Policjanci rozbili grupę przestępczą handlującą narkotykamiCBŚP
wideo 2/2
Akcja CBŚP i kontrterrorystów

Narkotyki i niebezpieczne narzędzia, które "mogły być wykorzystane w ramach porachunków przestępczych", znaleźli policjanci w mieszkaniach podejrzanych o udział w grupie przestępczej. Działania Centralnego Biura Śledczego Policji i antyterrorystów doprowadziły do zatrzymania 12 osób.

Według śledczych grupa działała głównie na Mazowszu od czerwca 2019 roku. - W tym czasie mogła wprowadzić na rynek łącznie kilkanaście kilogramów narkotyków w tym: kokainę, amfetaminę i marihuanę oraz blisko siedem tysięcy tabletek ecstasy – powiedziała rzeczniczka CBŚP Iwona Jurkiewicz.

Jak dodała, do transportu narkotyków używano między innymi specjalnie przygotowanych puszek po napojach lub produktach kosmetycznych.

Do zatrzymań doszło w połowie lutego w województwie mazowieckim. Podczas akcji policjanci zatrzymali 12 osób. - Akcja została przeprowadzona przy wsparciu kontrterrorystów z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz z Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Warszawy, Białegostoku i Lublina – podkreśliła Jurkiewicz.

Maczeta, kastet, pałka, zagłuszarki

W trakcie akcji funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, między innymi kokainę, amfetaminę, marihuanę, a także krajankę tytoniową i gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

- W trakcie działań policjanci znaleźli niebezpieczne przedmioty między innymi maczetę, kastet, pałkę, miotacz gazu pieprzowego, a także zagłuszarki. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że niebezpieczne narzędzia mogły być wykorzystane w ramach porachunków przestępczych, między innymi do odzyskiwania długów za narkotyki – zwróciła uwagę Jurkiewicz. Zaznaczyła też, że śledczy będą wyjaśniać, czy te przedmioty mogły posłużyć do popełnienia innych przestępstw.

Osiem osób w areszcie

Z kolei rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik powiedziała, że zatrzymani podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Płońsku, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwóm z podejrzanych śledczy postawili zarzuty za kierowanie tą grupą. - Ponadto zarzuty dotyczyły wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także przestępstw karnoskarbowych - dodała prokurator.

Poinformowała również, że na wniosek prokuratora ośmiu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych przez sąd na trzy miesiące. - Wobec pozostałych czterech podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze między innymi w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania miejsca pobytu, zakazu wydania paszportu, jak również zakaz wszelkich kontaktów z pozostałymi podejrzanymi – podkreśliła Bialik.

Za zarzucane im czyny może grozić do 10 lat więzienia.

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości