Paliły się części samochodowe na składowisku odpadów

Pożar składowiska odpadów oraz pojazdów osobowych
Pożar składowiska odpadów pod Ostrowią Mazowiecką
Źródło: OSP Prostyń- Jednostka KSRG

Pożar wybuchł na składowisku pod Ostrowią Mazowiecką. Ogień objął samochody i części do aut. Powstało duże zadymienie, które było widoczne z daleka. Z pożarem walczyli strażacy.

W czwartek 15 maja około godziny 17:50, w miejscowości Grądy, położonej w gminie Małkinia Górna doszło do pożaru składowiska odpadów.

"Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar samochodów oraz różnego rodzaju części do pojazdów osobowych, opon oraz tworzyw sztucznych zgromadzonych na składowisku odpadów. W trakcie pożaru panowało bardzo duże zadymienie oraz wysoka temperatura. Kłęby dymu były widoczne z kilkunastu kilometrów" - opisała we wpisie w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna Prostyń.

Pożar się rozwijał

Działania strażaków w pierwszej fazie akcji polegały na podaniu wody na palące się odpady. Ze względu na szybki rozwój pożaru dysponowane były kolejne siły i środki straży pożarnej.

"Na szczęście pożar został w porę opanowany przez strażaków i nie doszło do rozprzestrzenienia ognia na dalsze materiały łatwopalne, w tym znaczącą ilość zużytych opon, które były składowane także w innej części na miejscu zdarzenia" - podkreślili strażacy.

W działaniach w sumie udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej.

Czytaj także: