Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Okolice

Okolice

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradli i dotkliwie pobili poszkodowanego w wypadku: zamknęli go w bagażniku, zmusili do podania numerów PIN do kart bankomatowych oraz podpisania umowy sprzedaży auta. Policjantom udało się schwytać przestępców po pościgu. Żeby zatrzymać ściganych, musieli użyć broni.

Pięć ran postrzałowych, w tym dwie na głowie - stwierdził biegły w ciele mężczyzny, którego zwłoki odkryto w połowie lutego. Ekspertyza DNA potwierdziła też ostatecznie, że chodzi o ciechanowskiego biznesmena Dariusza S.

Ogromne 600 tonowe przęsło mostu Północnego jest już u bram Warszawy. - Jeżeli nie napotkamy przeszkód, to powinniśmy być na terenie budowy we wtorek ok. godz. 20.00 - mówi kpt Jerzy Pieleciński z Żeglugi Wyszogrodzkiej.

Droga krajowa nr 50 w Górze Kalwarii na kilka godzin została zablokowana z powodu wypadku - podała rano PAP. Ulica była nieprzejezdna w obydwie strony. Najpierw ruch skierowano na objazdy, potem puszczono samochody wahadłowo. Dopiero około godziny 13.00 sytuacja wróciła do normy.

Za 30 lat na istniejących cmentarzach może zabraknąć miejsc na pochówki. Choć termin odległy, to już rozpoczęły się poszukiwania terenu pod budowę kolejnej nekropolii. Cmentarz Komunalny Zachodni powstanie najprawdopodobniej poza granicami miasta.

Po latach wyjaśniła się zagadka zaginięcia 20-letniej Wioletty. Dziewczyna w siódmym miesiącu ciąży zaginęła bez śladu pięć lat temu. Podejrzany -ówczesny przyjaciel kobiety - w tym tygodniu przyznał się do morderstwa i wskazał miejsce ukrycia zwłok. Ciało Wioletty zakopał nad Wisłą.

Prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał warszawski taksówkarz, który na podwójnym gazie dojechał do Kałuszyna koło Mińska Mazowieckiego. Był bardzo zaskoczony, gdy policjanci poinformowali go, że jest poza granicami Warszawy. Jeszcze bardziej zaskoczyć go może surowa kara.

Ministerstwo Infrastruktury przygotowuje projekt budowy centralnego lotniska dla Polski. Miałoby się znaleźć pomiędzy Łodzią a Warszawą. Port powinien działać od 2020, a jego uruchomienie może wiązać się z zamknięciem lotniska Chopina - informuje "Rzeczpospolita".

Władze Wawra wysłały właśnie na ulice równiarkę, która ma zlikwidować doły na gruntowych drogach. W poniedziałek maszyna zaczęła pracę w Ząbkach. Do podobnej akcji szykują się też inni. Kierowcy twierdzą tymczasem, że to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo po większym deszczu znów zrobią się dziury.

Poćwiartowane i spalone zwłoki mężczyzny znaleziono w lesie pod Legionowem - pisze "Życie Warszawy". Policjanci z Wydziału ds. Terroru poszukują sprawców zbrodni i próbują wyjaśnić, dlaczego do niej doszło.

Szykują się kolejne utrudnienia dla pasażerów Kolei Mazowieckich. Od 4 do 19 kwietnia na trasie Warszawa Wileńska – Małkinia zawieszonych zostanie kilka połączeń, część będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy.

Z ponad godzinnym opóźnieniem musieli liczyć się pasażerowie pociągów relacji Warszawa-Skierniewice. Po godzinie 7.00 rano w trasie zepsuł się pociąg.

43-letnia mieszkanka Ząbek zabiła swojego męża, a jego ciało zakopała w ogródku, podaje PAP. Policji zgłosiła zaginięcie męża. Funkcjonariusze szukali go przez parę miesięcy. Kiedy wkroczyli do domu kobiety, ta przyznała się do winy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali trzy plantacje konopi indyjskich, warte prawie dziewięć milionów złotych. Zorganizowano je Warszawie i okolicach. W sumie w tej sprawie zatrzymano siedem osób. Czytaj więcej na ten temat.

Przed godz. 10 na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z ul. Brukową w Łomiankach samochód osobowy dachował i uderzył w drzewo. Kierowca zmarł.