Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Okolice

Okolice

Hania to dog niemiecki. Właśnie urodziła 17 szczeniąt! O tym niesamowitym porodzie poinformowała nas jej właścicielka. Życie kobiety w jeden dzień wywróciło się do góry nogami.

Niszczą kasowniki, wybijają szyby, wyrywają tablice informacyjne na kolei. Wandale uaktywnili się , gdy zrobiło się cieplej. Najbardziej kłopotliwi są grafficiarze, którzy zamalowują pociągi stojące na bocznicach. Tylko od początku roku Szybka Kolej Miejska straciła z powodu dewastacji juz 150 tys. złotych.

Kupcy z Wólki Kosowskiej na wtorek(15 marca) zapowiadają strajk. Są oburzeni planowanymi podwyżkami czynszu za lokale. W walce z zarządem ma pomóc im utworzone przez nich stowarzyszenie "Partnerstwo dla biznesu".

Pięciu mężczyzn zatrzymali stołeczni policjanci na stacji benzynowej w Wolicy. Trzech z nich jechało skradzioną hondą. Złodzieje w samochodzie wieźli 5-letniego chłopca, który miał im posłużyć, jako "żywa tarcza" przed policją.

Duże utrudnienia w Łomiankach na krajowej siódemce w stronę Warszawy. Po południu zderzyły się tam trzy samochody. Jedna osoba została ranna.

Ulica Turowska w Kobyłce, 17 kilometrów od centrum Warszawy. Jej stan jest przerażający. Nie da się sprawnie i szybko nigdzie dojechać przez wzgląd na bezpieczeństwo i ochronę swojego auta. O tym, jak źle wygląda sytuacja, na platformę Kontakt 24 napisał internauta Krystian.

Władze warszawskich dzielnic i sąsiednich miast prześcigają się w pomysłach na zdobycie pieniędzy w czasie składania zeznań podatkowych. Władze Białołęki kuszą na plakatach rozwojem, władze Ząbek: darmo-busem i zniżkami w sklepach.

W czwartek około 200 kupców wtargnęło do biura zarządu hal targowych Maximus. To już kolejny protest w Nadarzynie, a rozmowy z prezesem zakończyły się fiaskiem. Jednak kupcy się nie poddają. - Mamy asa w rękawie. To informacja o zarządzie, którą niebawem ujawnimy – odgrażali się w "Miejskim Reporterze".

Zakończył się kilkugodzinny strajk kupców w Centrum Handlowym Maximus w Nadarzynie. Aktualnie większość stoisk jest otwarta, ale rada kupców nie doszła do porozumienia z zarządem i zapowiada pozew zbiorowy.

Ile czasu potrzeba, żeby zamontować megafon na przystanku kolejowym? W Nowej Iwicznej trwa to już ponad rok. I cały czas nie wiadomo, kiedy nastąpi szczęśliwy finał. Mimo, że pieniądze są pieniądze na dawno zapowiadane głośniki.

Zamiast do Wielkiej Brytanii, tytoń wart 30 milionów złotych trafił w ręce policji. Centralne Biuro Śledcze zamknęło nielegalną fabrykę, której rozmiarów nie powstydziłby się legalny producent papierosów.

Dwa samochody osobowe zderzyły się około godz. 9.00 na granicy Warszawy i Łomianek. Jedna osoba trafiła do szpitala. Zdjęcie z miejsca wypadku na warszawa@tvn.pl przysłał internauta Konik.

Szturm na siedzibę zarządu, krzyki i przepychanki - tak protestowali kupcy z Centrum Maximus w Nadarzynie. Zbuntowali się przeciwko wysokim cenom wynajmu powierzchni handlowych. Twierdzą, że niektórzy płacą nawet 17 euro za metr kwadratowy miesięcznie i chcą obniżki do 3 euro.

Kilkuset kupców z centrum handlowego Maximus w Nadarzynie wtargnęło na teren siedziby zarządu centrum. Zbuntowali się przeciwko wysokim cenom za wynajem powierzchni handlowych. Jak twierdzą część z nich płaci nawet 17 euro za mkw. miesięcznie. Doprowadzili do rozmów, ale decyzji w ich sprawie jeszcze nie ma.

Władze gminy Wiązowna wciąż nie wysłały pisma do urzędu marszałkowskiego z prośbą o przedłużenie terminu budowy centrum kultury. Irytacja marszałka rośnie, bo gmina może stracić wywalczone dofinansowanie. Chodzi o 6 mln zł.

Zmienione godziny kursowania, mniej pociągów i dłuższe czasy podróży - o północy z poniedziałku na wtorek w życie wszedł nowy rozkład jazdy kolei. Pomimo obaw zwiaząnych z poprzednimi zmianami, na razie nie ma chaosu na dworcach.

W Rajszewie koło Warszawy w poniedziałek wybuchł pożar na polu golfowym - podaje portal tvn24.pl. Po spłonięciu budynku klubowego golfiści pozostali bez zaplecza do gry. Przyczyna wybuchu ognia nie jest znana.