Zoo oraz miejskie baseny, siłownie i sauny zamknięte do odwołania

Źródło:
PAP
Odwołane imprezy masowe. Zamknięte kina, teatry i muzea
Odwołane imprezy masowe. Zamknięte kina, teatry i muzeaTVN24
wideo 2/3
TVN24Odwołane imprezy masowe. Zamknięte kina, teatry i muzea

Ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zamknął miejskie ośrodki sportowe do odwołania. Taką samą decyzję podjął również stołeczny Ogród Zoologiczny. 

"W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Miasta Stołecznego Warszawy, szczególnie dzieci i młodzieży, od 12 marca do odwołania zamykamy wszystkie miejskie pływalnie, sauny i siłownie (w tym obiekty przyszkolne i należące do jednostek organizacyjnych)" – napisał na swoim Facebooku Trzaskowski.

Dodał, że do 25 marca zamknięte dla mieszkańców zostały również wszystkie Miejskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Dzielnicowe Domy Kultury. "Pracownicy OSiR-ów pracują na dotychczasowych zasadach. Kluby sportowe mogą prowadzić treningi i rozgrywać swoje mecze na obiektach" – zaznaczył prezydent.

Zoo zamknięte do odwołania

Decyzję o czasowym zamknięciu podjął także stołeczny Ogród Zoologiczny. "W trosce o zdrowie zwiedzających i zgodnie z rekomendacjami zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa warszawskie ZOO zostaje zamknięte do odwołania" - poinformowała w piątek warszawska placówka.

Podobną decyzję podjęły też między innymi największa tego typu instytucja w Polsce, czyli Wrocławski Ogród Zoologiczny oraz zoo w Krakowie i Poznaniu.

Zamknięte szkoły i ośrodki kultury

W środę rząd poinformował, że placówki oświatowe i szkoły wyższe zawieszają zajęcia na dwa tygodnie. Odwołane są wszelkie imprezy masowe i zawieszona zostanie działalność instytucji kultury, w tym teatrów, kin i muzeów.

W związku z wirusem ograniczenia wprowadzają też sądy, urzędy miast i inne instytucje publiczne.

Łącznie w Polsce do 13 marca do godziny 17 zdiagnozowano 68 osób zarażonych SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano jeden przypadek śmiertelny w Poznaniu.

mp/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: OSiR

Pozostałe wiadomości