Zielony most Północny: "Oni ustalili. Ty masz się cieszyć"

Tak wyglad Most Północny / fot. mostpolnocny.warszawa.pl
| Fakty TVNTak wyglad Most Północny / fot

- Zielony to niezły kolor dla mostu, ale przykro, że został wybrany za zamkniętymi drzwiami - piszą na forum tvnwarszawa.pl działacze Grupy M20.

O tym, że most Północny nie będzie szary - jak na wizualizacjach - tylko zielony, napisaliśmy na tvnwarszawa.pl we wtorek. W środę społecznicy z Grupy M20 przysłali nam komentarz do tej decyzji.

Ich zdaniem sam kolor nie jest zły. Mają za to żal do ratusza, że decyzję podjęto za zamkniętymi drzwiami i bez pytania mieszkańców miasta o zdanie.

- A przecież kolor mostu to sprawa łatwa i przyjemna, w sezonie wakacyjnym w sam raz dla ludzi. Nie trzeba być fachowcem żeby się wypowiedzieć na taki temat, więc pewnie wiele osób z chęcią by skorzystało z okazji żeby wyrazić swoje zdanie - piszą w komentarzu.

"Mieszkańcy mają siedzieć cicho"

Ich zdaniem, ratusz zmarnował doskonałą okazję, by dać mieszkańcom poczucie wpływu na wygląd miasta i w ten sposób pogłębić trochę poczucie związku z Warszawą.

- Tymczasem przekaz jaki ZMID, czyli de facto władze miasta, zawarły w tej decyzji jest taki: tu władza sama decyduje o tym co się w mieście dzieje, a mieszkańcy mają siedzieć cicho i mogą co najwyżej przyklasnąć podejmowanym za zamkniętymi drzwiami decyzjom. Podobnie rzecz się miała podczas niedawnej zmiany wzoru biletów ZTM oraz loga Zarządu. Mieszkańcy zamiast partycypacji dostali carski dekret do przełknięcia. Szkoda.

Grupę M20 tworzą warszawiacy, którzy chcą podnosić atrakcyjność życia w mieście. Wśród swoich celów wymieniają udostępnianie przyziemi budynków mieszkańcom, prace nad powstającymi planami zagospodarowania i dbałość o estetykę stolicy. Dotychczas zasłynęli m.in. pomysłami na ożywienie ulicy Chłodnej. Proponowali również "Lampę Drzymały" w odpowiedzi na planowany zakaz używania oświetlenia na ogrodzeniach ogródków piwnych.

PRZECZYTAJ CAŁY KOMENTARZ GRUPY M20:

roody/ran//par

Źródło zdjęcia głównego:  | Fakty TVN

Pozostałe wiadomości