Podejrzewali, że 84-latek potrącił rowerzystkę. Gdy zjawili się w jego domu, już nie żył

Autor:
kk/ec
Źródło:
PAP
Do potrącenia rowerzystki doszło w miejscowości Somianka
Do potrącenia rowerzystki doszło w miejscowości Somianka
Google Maps
Google MapsDo potrącenia rowerzystki doszło w miejscowości Somianka

Podczas burzy potrącona została 75-letnia rowerzystka, która jechała przez miejscowość Somianka w powiecie wyszkowskim. Policja relacjonuje, że sprawca odjechał z miejsca wypadku. Gdy funkcjonariusze namierzyli go i udali się pod jego adres, okazało się, że mężczyzna nie żyje. 

W czwartek około godziny 10 przez miejscowość Somianka pod Wyszkowem przechodziła ulewa, wiał silny wiatr i była ograniczona widoczność. Policjanci otrzymali w tym czasie zgłoszenie dotyczące prawdopodobnego potrącenia 75-letniej rowerzystki. - Wskazywały na to między innymi uszkodzenia jednośladu. Mieszkanka gminy Somianka w wyniku zderzenia z samochodem doznała obrażeń i została przetransportowana karetką do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy - relacjonuje Damian Wroczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Jak dodaje, na miejscu wypadku funkcjonariusze nie zastali pojazdu i kierowcy, który mógł potrącić rowerzystkę. Rozpoczęli jednak poszukiwania potencjalnego sprawcy. Po drodze znaleźli tablicę rejestracyjną, która doprowadziła ich do 84-letniego kierowcy lanosa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia rowerzystkiKPP Wyszków

Okazało się jednak, że mężczyzna nie żyje. Nieprzytomnego mieszkańca gminy Somianka znalazła w garażu sąsiadka. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna opuścił auto, doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Pomimo podjętych czynności ratowniczych przez członków rodziny, a później ratowników medycznych, życia 84-latka nie udało się uratować - informuje Wroczyński.

Policja wyjaśnia okoliczności potrącenia rowerzystkiKPP Wyszków

Mówi też, że policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności i przebiegu obu tragicznych zdarzeń. Jak wylicza, technik kryminalistyki sporządził między innymi szkice zdarzeniowe, przeprowadził oględziny pojazdów, jak i obydwu miejsc. Stwierdzono również, że daewoo lanos miał wyraźne ślady po wypadku. Funkcjonariusze przesłuchali także świadków.

- Na polecenie prokuratora ciało 84-latka zostało zabezpieczone w prosektorium w celu wykonania sekcji, która ma wyjaśnić przyczyny jego zgonu. Lekarz stwierdzający zgon wykluczył udział osób trzecich - podkreśla Wroczyński.

Autor:kk/ec

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP Wyszków

Pozostałe wiadomości