Wypożyczali hulajnogi na minuty, teraz poszerzą flotę o rowery. Firma TIER przejęła Nextbike

Firma TIER przejęła 100 procent udziałów Nextbike
Firma TIER przejęła 100 procent udziałów Nextbike
Źródło: www.tier.app

Znana z elektrycznych hulajnóg firma TIER z Berlina poinformowała o przejęciu 100 procent udziałów w firmie Nextbike, specjalizującej się w wypożyczaniu rowerów, między innymi warszawskich Veturilo. W ten sposób stała się największym dostawcą mikromobilności w Europie.

Jak przekazała w komunikacie prasowym berlińska firma, dzięki połączeniu z Nextbike flota oferowanych pojazdów powiększy się do 250 tysięcy w ponad 400 miastach. W komunikacie zaznaczono, że Nextbike prowadzi systemy wypożyczalni rowerów od 2004 roku, głównie jako wyłączny operator dla miast, i w ciągu 17 lat swojego istnienia ustanowił rentowny model biznesowy współdzielonej mobilności. Po połączeniu obie firmy w ramach jednej platformy udostępnią rowery, e-rowery, rowery cargo, e-skutery, e-motorowery oraz e-hulajnogi. Współdzielone pojazdy będą dostępne w systemach stacjonarnych, bezstacyjnych oraz hybrydowych.

- Przejęcie Nextbike –-z jego niezrównanym doświadczeniem i relacjami w setkach miast - to wyjątkowa okazja, aby przenieść bikesharing na wyższy poziom, wyciągnąć więcej osób z samochodów i zaoferować najbardziej zrównoważone rozwiązanie w zakresie mobilności - powiedział cytowany w komunikacie Lawrence Leuschner, CEO i współzałożyciel Tier Mobility. - Zawsze głęboko wierzyłem w transformacyjną moc rowerów w miastach – i wspaniale jest widzieć, jak rynek rowerowy szybko się rozwija - dodał.

Z kolei CEO Nextbike Leonhard von Harrach zwrócił uwagę, że połączenie obu podmiotów wynika m.in. ze wspólnej misji. - Zdecydowaliśmy się na współpracę z TIER, ponieważ istnieje znacząca wspólna płaszczyzna w kulturze korporacyjnej. Przede wszystkim jednak jesteśmy zjednoczeni w naszej misji, aby dzięki naszym usługom mobilności uczynić miasta bardziej przyjaznymi, a także rozwiązać problem korków, zanieczyszczeń i hałasu - stwierdził.

W ostatnim czasie berliński TIER rozszerzył swoją działalność na 16 krajów w Europie i na Bliskim Wschodzie z wejściami na rynek na Węgrzech, w Holandii i Bahrajnie.

Umowa pomostowa z Nextbike

Firma Nextbike jest operatorem warszawskiego roweru miejskiego Veturillo. W tym miesiącu miało zakończyć się obowiązywanie podpisanej z nią na rok umowy pomostowej. Ale - jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl - tymczasowe rozwiązanie zostanie wydłużone na przyszły rok. W ramach nowej jednorocznej umowy z Nextbike liczba rowerów i stacji finansowanych przez Warszawę wróciła do poziomu z 2016 roku. W oparciu o statystyki wypożyczeń drogowcy zmienili też lokalizacje wybranych stacji. Łącznie do dyspozycji warszawiaków w 2021 roku jest dokładnie 4560 rowerów. W ubiegłym roku dostępnych było 5,8 tysiąca rowerów, a cały system liczył 398 stacji w Warszawie (ich liczba w systemie pomostowym zmniejszyła się o prawie sto).

Nextbike działa na polskim rynku od 2011 roku, zajmując się dostarczaniem i prowadzeniem samoobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich. Firma współpracuje z samorządami, tworząc i rozbudowując systemy rowerowe w Polsce. Warszawski system Veturilo uznawany jest za jeden z największych i najpopularniejszych.

Szykują się zmiany w Veturilo

puch

Szykują się zmiany w Veturilo

puch
Źródło: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
Puchalski o przygotowaniach do przetargu na nowego operatora
Puchalski o przygotowaniach do przetargu na nowego operatora
Teraz oglądasz
Jakie zmiany czekają rowery miejskie?
Jakie zmiany czekają rowery miejskie?
Teraz oglądasz
Będą zmiany na nowych stacjach
Będą zmiany na nowych stacjach
Teraz oglądasz
Czytaj także: