Skradziony we Francji, po dwóch latach odnaleziony pod Wołominem

Autor:
kk/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja odnalazła kampera skradzionego we Francji

Stołeczni policjanci odzyskali kampera skradzionego dwa lata temu we Francji. Pojazd odnaleźli na jednej z posesji pod Wołominem. Jej właściciel usłyszał zarzut paserstwa.

Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji. Z ich ustaleń wynikało, że na jednej z posesji w miejscowości Pasek może być przechowywany kamper z przerobionymi oznaczeniami identyfikacyjnymi.

- Właściciel posesji przekazał funkcjonariuszom, że umieścił na ogrodzeniu ogłoszenie o możliwości wynajęcia lokalu usługowego. Wtedy zgłosił się do niego mężczyzna zainteresowany zaparkowaniem na posesji przez okres dwóch miesięcy kampera. Po czym jeszcze tego samego dnia przyjechał tym pojazdem, zaparkował go i owinął plandeką - relacjonuje Edyta Adamus z KSP.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ktoś sfałszował numery nadwozia i tablice rejestracyjne

Pojazd został sprawdzony przez biegłego z zakresu identyfikacji oznaczeń. Policja podaje, że stwierdził on uszkodzenie stacyjki i brak wkładek do zamków. - Dalsza weryfikacja wykazała, że w pojeździe została zamontowana metalowa nakładka z fałszywym numerem nadwozia, pod którą widniał ten pierwotny. Wtedy okazało się, że samochód jest poszukiwany przez francuską policję od 11 czerwca 2020 roku - wyjaśnia Adamus. To citroen sunlight o wartości 300 tysięcy złotych.

Policjanci przyjrzeli się też tablicom rejestracyjnym. Jak ustalili, były one duplikatami i pierwotnie przypisano je do innego kampera. Wątpliwe były też znaki homologacyjne - miały odmienną barwę czcionki i zostały nieprawidłowo naniesione na tablice.

- Historia przedstawiona przez właściciela posesji nie znalazła odzwierciedlenia w rzeczywistości - zaznacza Adamus.

Mężczyznę zatrzymano i przedstawiono mu zarzut paserstwa. Grozi mu do 5 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

Przeczytaj również: Podawał się za aktualnego właściciela dwóch aut. Oba kilka dni wcześniej skradziono w Warszawie

Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody i zatrzymali 37-latka (materiał z 26.04.2021)
Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody i zatrzymali 37-latka (materiał z 26.04.2021)26.04| Funkcjonariusze odzyskali dwa samochody i zatrzymali 37-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. KRP VII w Warszawie

Autor:kk/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości