Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Zmiany na kolei. Wakacyjne rozkłady SKM i Kolei Mazowieckich

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
SKMOd 13 czerwca zmienia się rozkład jazdy pociągów

W niedzielę zmieniły się rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Wpływ na kursowanie pociągów mają prace prowadzone przez kolejarzy na stacji Warszawa Zachodnia oraz na szlakach Warszawskiego Węzła Kolejowego. Zmiany będą obowiązywały do 28 sierpnia.

Zarząd Transportu Miejskiego podaje, że niedziela 13 czerwca jest pierwszym dniem obowiązywania nowego rozkładu jazdy. Zmiany dla pociągów SKM S1 będą dotyczyły kursów realizowanych w godzinach porannych i wieczorami. "Wybrane pociągi odjadą kilka minut wcześniej lub później w porównaniu do dzisiejszego rozkładu. Pojedyncze kursy na odcinkach Otwock - Warszawa Wschodnia i Pruszków Warszawa - Zachodnia będą odwołane" - czytamy w komunikacie.

Pasażerowie pociągów linii S2 muszą mieć na uwadze to, że w wybrane wakacyjne weekendy (począwszy od 26 czerwca) część składów będzie kursowała na trasie skróconej. Oznacza to, że pociągi jadące w kierunku Lotniska Chopina, rozpoczną kursy na przystanku Warszawa Rembertów lub Warszawa Wschodnia. Analogicznie będzie wyglądała trasa w przeciwnym kierunku - wybrane pociągi nie dojadą do Sulejówka, tylko zakończą jazdę na stacji Warszawa Wschodnia lub w Rembertowie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pociągi linii S3 wciąż będą obsługiwały trasę Warszawa Radzymin/Wieliszew/Legionowo - Warszawa Gdańska - Warszawa Zachodnia (peron 8). Pasażerowie muszą jednak liczyć się z tym, że wybrane składy S3 oraz S9 będą zaczynały i kończyły kursy na przystankach Warszawa Wola, Warszawa Powązki lub Warszawa Gdańska.

ZTM ostrzega, że zmianie ulegają także rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich. "Dla części pociągów będą zmienione godziny odjazdów i przyjazdów na stacje oraz czas podróży. Niektóre pociągi, z powodu prac na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna, będą nadal zaczynały i kończyły kursy na stacjach Warszawa Główna i Warszawa Centralna" - podano.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy dostępne są na stronach przewoźników oraz na wtp.waw.pl.

Relacjonowaliśmy też wizytę premiera Mateusza Morawieckiego na placu budowy nowego Dworca Zachodniego:

Wizyta premiera na placu budowy nowego Dworca Zachodniego TVN24

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: SKM