Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Ruszyły zapisy na "Zimę w mieście"

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Archiwum TVN24Zapisy do akcji "Zima w mieście" ruszyły we wtorek

We wtorek o godzinie 12 na stronie urzędu miasta zaczęły się zapisy na tegoroczną edycję "Zimy w mieście".

Akcja zaplanowana jest w 108 szkołach, w tym w ośmiu specjalnych. Zapisy ruszyły we wtorek, 14 stycznia o godzinie 12 na stronie urzędu miasta. Potrwają do 21 stycznia.

Zapisać można się tutaj.

"Zima w mieście" potrwa od 10 do 21 lutego, czyli w czasie ferii w województwie mazowieckim.

Zajęcia w szkołach i na świeżym powietrzu

W tym czasie wyznaczone szkoły i placówki będą funkcjonować przez pięć dni w tygodniu, od 7 lub 8 do 16 lub 17. Jak czytamy na stronie urzędu miasta, dzieci będą mogły wówczas korzystać z zajęć sportowych, rekreacyjnych, edukacyjnych, muzycznych, plastycznych i aktywności poza szkołą.

W ramach akcji przygotowana została też oferta zajęć specjalistycznych, które zrealizują szkoły, młodzieżowe domy kultury, ogniska pracy poza szkolnej, ogrody jordanowskie, biblioteki czy domy kultury. Bezpłatne zajęcia sportowe będą organizowane w dzielnicowych i miejskich ośrodkach sportu i rekreacji. Zorganizowane zostaną turnieje, zawody, ale też imprezy, konkursy i gry.

Kto nie musi płacić?

Każda szkoła, która bierze udział w akcji, ustala zgodnie ze swoim regulaminem cennik za opiekę i posiłki. Nie płacą ci uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego są zwolnieni z tego obowiązku na mocy decyzji ośrodka pomocy społecznej lub dyrektora szkoły. Do tego potrzebne jest zaświadczenie z macierzystej szkoły.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zimowych atrakcjach sportowych na Stadionie Narodowym:

Ruszył Zimowy Narodowy
Ruszył Zimowy Narodowy
TVN24

Źródło: tvnwarszawa.pl

katke/r