Najnowsze

Zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano list gończy za trzecim mężczyzną

Najnowsze

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie TVN24
wideo 2/2
TVN24Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciego mężczyzny podejrzanego o udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie - poinformowała rzeczniczka prokuratury Aleksandra Skrzyniarz. To 24-letni Dawid Mirkowski z Warszawy. Wcześniej policja opublikowała wizerunki 23-letniego Sebastiana Włodarczyka i 27-letniego Łukasza Goławskiego.

W piątek prokurator Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzeciego mężczyzny, który również jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie. - Zastosowane tymczasowe aresztowanie umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań za trzecim podejrzanym. To 24-letni mieszkaniec Warszawy - podkreśliła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują 24-letniego Dawida Mirkowskiego podejrzanego o zabójstwo na Nowym Świecie. Opublikowano wizerunek poszukiwanego.

Poszukiwany listem gończym Dawid MirkowskiKSP

Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, 24-letni Dawid Mirkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem jednego z warszawskich klubów. Mirkowski w swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz.

Wcześniej opublikowano zdjęcia dwóch podejrzanych

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja. Do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

W poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała, że na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie tymczasowe aresztowanie. Mężczyźni są poszukiwani na podstawie listów gończych.

Tego samego dnia Komenda Stołeczna Policji opublikowała wizerunki poszukiwanych. "W dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk l. 23, zam. Warszawa i Łukasz Goławski l. 27, zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego" - informowała policja.

Jak ustaliła wcześniej PAP, 27-letni Łukasz Goławski już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy Foksal. Do pożaru w klubie doszło 16 września 2019 roku. Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że do spalenia budynku, w którym od 26 września miał zacząć funkcjonować ekskluzywny klub nocny, doszło w wyniku umyślnego działania.

Autor:b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości