Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Kierowca utknął na zalanej ulicy. Z pomocą ruszył nasz reporter

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Woda z Potoku Służewieckiego wylewa się na jezdnięTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plWoda z Potoku Służewieckiego wylewa się na jezdnię

Po poniedziałkowej ulewie woda z Potoku Służewieckiego wylała się na jezdnię alei Wilanowskiej. Jeden z kierowców niefortunnie utknął w rozlewisku, a auto odmówiło mu posłuszeństwa. Z pomocą ruszył reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Wieczorna burza dała się najbardziej we znaki mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa. Problematycznym miejscem stały się okolice Potoku Służewieckiego, który po ulewie przypominał rwącą górską rzekę. - Przy skrzyżowaniu Doliny Służewieckiej z aleją Wilanowską wystąpił z brzegów. Najpierw podmywał zaplecze restauracji przy ulicy Fosa. Wkrótce woda zaczęła również przelewać się w rejonie skrzyżowania - relacjonował Zieliński.

Gdy obserwował sytuację na Służewie, zauważył auto, które utknęło w wodzie na wysokości Centrum Alzheimera w alei Wilanowskiej. - Mężczyzna jechał środkowym pasem jezdni, gdzie zebrało się już sporo wody. Samochód odmówił w pewnym momencie posłuszeństwa - wyjaśnił Zieliński. Kierowca nie musiał jednak czekać na przyjazd pomocy drogowej, bo z rozlewiska wypchnął go nasz reporter.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nasz reporter pomógł kierowcy w alei Wilanowskiejtvnwarszawa.pl

Z roli obserwatora wyszedł już wcześniej, gdy fotografował zalane auta w okolicy skrzyżowania Doliny Służewieckiej z aleją Komisji Edukacji Narodowej. - Niektóre samochody znalazły się do połowy wysokości pod wodą - relacjonował. Jeden z nich musieli wyciągać strażacy. Jeszcze przed ich przyjazdem Zieliński pomógł opuścić auto podróżującemu w nim dziecku.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl