Namiot cyrkowy złożył się pod naporem śniegu

Autor:
kz
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Sobota na warszawskich ulicach
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plSobota na warszawskich ulicach

Strażacy interweniują w związku z dużymi opadami śniegu na Mazowszu. Jak informują, w Warszawie pod naporem śniegu złożył się namiot cyrkowy.

Do zdarzenia doszło około godziny 10 przy ulicy Wybrzeże Puckie. - W wyniku dużych opadów śniegu środek namiotu złożył się - powiedział Bartosz Maciąg z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak dodał, wewnątrz nikogo nie było. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia - zaznaczył.

Z kolei Monika Nawrat z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazała, że na miejscu interweniowali ratownicy medyczni. - Niegroźne obrażenia poniósł mężczyzna, który prawdopodobnie odśnieżał teren obok - poinformowała.

Najwięcej zgłoszeń na Mazowszu

Na tvnwarszawa.pl informujemy o trudnych warunkach na drogach spowodowanych pogodą.

Od północy do godz. 10.30 w sobotę strażacy w kraju interweniowali 1332 razy z powodu padającego śniegu i silnego wiatru – poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski.

Najczęściej, bo 668 razy, wyjeżdżali do zdarzeń w woj. mazowieckim. 320 razy interweniowali w woj. lubelskim, a 101 w woj. świętokrzyskim.

Od północy do godziny 8.00 w sobotę straż pożarna zanotowała 830 zdarzeń. Do godziny 10.30, w dwie i pół godziny, liczba ta wzrosła o ponad pół tysiąca. Tylko w piątek, pierwszego dnia kwietnia, strażacy wyjechali do 1031 zdarzeń związanych ze śniegiem i silnym wiatrem. Wezwania dotyczą głównie połamanych gałęzi i drzew przewróconych pod ciężarem śniegu. Nikt nie został ranny.

Autor:kz

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości