Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Najnowsze

Samochód skradziony w Wawrze. "Po kilku godzinach został sprzedany w jednym z komisów"

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
KSPZatrzymanie mężczyzny podejrzanego o kradzież z włamaniem

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież auta z włamaniem. Samochód, już kilka godzin później, został sprzedany w innym województwie. Właściciel nawet nie zdążył się zorientować, że samochód zniknął. 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. - Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji ustalili operacyjnie, że w warszawskim Wawrze został skradziony mercedes i już po kilku godzinach został sprzedany w jednym z komisów samochodowych w województwie kujawsko-pomorskim - powiedział rzecznik KSP.

Sprzedany w komisie

Nadkomisarz wskazał, że stołeczni policjanci skontaktowali się ze swoimi kolegami z sąsiedniego województwa i poinformowali ich o całym zdarzeniu. - Dzięki czemu udało się zabezpieczyć mercedesa, który czekał już na kolejną sprzedaż w komisie - wyjawił.

- Jak się później okazało, kradzież pojazdu nie została jeszcze zgłoszona, ponieważ właściciel nie zdążył zorientować się, że jego auto zostało skradzione. Kiedy odebrał telefon od policjantów nie ukrywał zdziwienia i natychmiast udał się na komendę w celu złożenia zawiadomienia o przestępstwie - dodał rzecznik.

Przekazał, że po oględzinach samochód wrócił do właściciela, ale na tym sprawa się nie skończyła. Stołeczni śledczy ustalili miejsce, w którym przebywał mężczyzna podejrzany o kradzież tego pojazdu. - Zatrzymali 28-latka i przewieźli go do komendy - podał.

Zatrzymany mieszkaniec warszawskich Bielan został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem mercedesa. Grozi mu dziesięć lat więzienia.

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP