Rada Warszawy ma nową wiceprzewodniczącą. Zastąpiła posłankę

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP
UM WarszawaMagdalena Roguska - nowa wiceprzewodnicząca rady miasta

Magdalena Roguska z Koalicji Obywatelskiej została wybrana nową wiceprzewodniczącą Rady Warszawy. Zastąpiła na tym stanowisku Aleksandrę Gajewską, która w jesiennych wyborach parlamentarnych zdobyła mandat do Sejmu.

- Pani Roguska jest doświadczonym samorządowcem, jest radną od 2006 roku - mówił przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski, zgłaszając kandydaturę Roguskiej na wiceprzewodniczącą rady.

W ostatnich wyborach samorządowych Magdalena Roguska – startując z okręgu Białołęka i Praga Północ - uzyskała ponad 19 tysięcy głosów. - To jest trzeci liczbowy i drugi procentowy wynik w Warszawie - podkreślił Szostakowski. - Jej doświadczenie samorządowe pokazuje, że będzie dobrą wiceprzewodniczącą - stwierdził.

Głosowanie w sprawie wyboru nowego wiceprzewodniczącego rady było tajne.

Roguska zastąpiła stanowisku Aleksandrę Gajewską, która w październikowych wyborach uzyskała mandat posła na Sejm.

Przez 12 lat była radną Białołęki

Z biogramu zamieszczonego na stronie urzędu miasta możemy dowiedzieć się, że nowa wiceprzewodnicząca z wykształcenia jest filologiem i członkinią Platformy Obywatelskiej, w której pełni funkcję skarbnika warszawskiego oddziału partii.

W latach 2006 – 2018 Roguska była radną dzielnicy Białołęka. W ciągu 12 lat pełnienia mandatu radnej na Białołęce pracowała w komisjach: Oświaty, Kultury i Sportu, Inwestycji i Planowania Przestrzennego, Ochrony Środowiska, Statutowej i Porządku Publicznego - której była także przewodniczącą. W kadencji 2014-2018 pełniła funkcję wiceprzewodniczącej rady dzielnicy Białołęka.

W biogramie zaznaczono, że Roguska działa na rzecz kobiet. Jest współzałożycielką inicjatywy "Białołęka jest Kobietą", która organizuje i współorganizuje Białołęcki Bieg Mam, akcje charytatywne i profilaktyki zdrowotnej, warsztaty rozwojowe, zajęcia z samoobrony dla kobiet, zajęcia aktywizujące kobiety wracające na rynek pracy, a także wspólne treningi sportowe czy wyprzedaże garażowe.

Jak dodano, Roguska współorganizuje również akcję charytatywną "Zaradny Mikołaj", która wspiera najbardziej potrzebujących mieszkańców.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy również o unieważnieniu przez wojewodę mazowieckiego uchwały krajobrazowej przyjętej przez stołeczną radę miasta:

Uchwała krajobrazowa zablokowana

"Uchwała krajobrazowa jest konieczna, jest potrzebna"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/6

Autor:dg/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

0