Pościg ulicami Warszawy i zderzenie z karetką pogotowia. Policja zatrzymała dwie osoby

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pościg ulicami Warszawy i zderzenie
Pościg ulicami Warszawy i zderzenie
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
Pościg ulicami Warszawy i zderzenieArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

W niedzielę nocą w okolicach Alej Jerozolimskich rozpoczął się pościg za kierowcą bmw. Kierowca samochodu osobowego uderzył w toyotę i karetkę pogotowia, która przewróciła się na bok. Ucierpieli ratownicy medyczni. Policjanci rozpoczęli poszukiwania osób, w akcję zaangażowano psa tropiącego. Do sprawy zatrzymali dwie osoby.

O zdarzeniu dowiedział się Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. - Pościg za kierowcą bmw zaczął się w okolicach Alej Jerozolimskich, a zakończył na Prymasa Tysiąclecia, nad skrzyżowaniem z ulicą Wolską. Bmw uderzyło w toyotę i karetkę pogotowia, która przewróciła się na bok. W zdarzeniu zostali poszkodowani ratownicy medyczni. Osoby podróżujące bmw uciekły z rozbitego samochodu. Policji udało się zatrzymać jedną z nich, nie przyznaje się ona do prowadzenia - dowiedział się reporter.

- W karetce podróżował ratownik medyczny i ratowniczka. Ratowniczka trafiła na oddział ortopedii ze złamaniami i przebywa w szpitalu. Ratownik medyczny odniósł powierzchowne obrażenia, również trafił do szpitala - dodał Węgrzynowicz.

Ratownicy medyczni trafili do szpitala

O zdarzenie zapytaliśmy straż pożarną. Strażacy otrzymali zgłoszenie w niedzielę o godzinie 22.11. - W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody i karetka. Po przyjeździe straży pożarnej wszystkie osoby znajdowały się poza pojazdami. Karetka nie przewoziła żadnych pacjentów, znajdował się tam kierowca i medyk. Trafili do szpitala, dwie osoby z samochodów osobowych znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu karetki na koła - poinformował Artur Kamiński ze stołecznej straży pożarnej.

Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej. Strażacy zakończyli działania o godzinie 23.57.

W akcji pies tropiący

W rozmowie z policją potwierdziły się informacje naszego reportera: pościg rozpoczął się w okolicach Alej Jerozolimskich, a zakończył na Prymasa Tysiąclecia, nad skrzyżowaniem z ulicą Wolską. - Około 22 policjanci podjęli pościg przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych za kierowcą bmw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ze wstępnych informacji wynika, że pojazd marki BMW uderzył w toyotę oraz karetkę pogotowia, która przewróciła się na bok - przekazała po godzinie 8.30 nadkomisarz Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania. - Zadysponowano psa służbowego do poszukiwań. Zatrzymano jedną osobę. To mężczyzna w wieku 20 lat. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny, policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, w tym to, kto kierował bmw - uzupełniła Sulowska.

Po godzinie 14 Marta Sulowska poinformowała o zatrzymaniu drugiego mężczyzny w związku z pościgiem. - Czynności procesowe dalej trwają - dodała.

Autorka/Autor:mg/PKoz

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie zapowiedzieli blokady mostów w Warszawie. Na moście Świętokrzyskim pięć osób położyło się na jezdni, ale zostały natychmiast ściągnięte przez policjantów i wylegitymowane.

Zwiększone siły policji w okolicach warszawskich mostów

Zwiększone siły policji w okolicach warszawskich mostów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Kożuszki-Parcel koło Sochaczewa na Mazowszu doszło do wycieku nieznanej substancji znajdującej się w naczepie ciężarówki. Straż pożarna uspokaja: nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Wyciek chemikaliów z naczepy ciężarówki na stacji paliw

Wyciek chemikaliów z naczepy ciężarówki na stacji paliw

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznaną kobietę zaprowadził do piwnicy jednego z budynków przy ulicy Koszykowej w Warszawie, gdzie ją uwięził. Policjanci, którzy jej szukali, usłyszeli wołanie o pomoc. Uwolnili kobietę i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kundelek z podwarszawskiego schroniska został dawcą nerki dla rasowego owczarka z hodowli. Zabieg wykonano tuż po adopcji, a okaleczony czworonóg został zwrócony. Fundacja zajmująca się ochroną zwierząt zawiadomiła organy ścigania. W sprawie zapadł już jeden wyrok - uniewinniający oskarżonego. Apelacja okazała się skuteczna i sprawa wróciła do sądu do ponownego rozpatrzenia.

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wpadli w drodze do punktu skupu złomu, gdzie prawdopodobnie zamierzali sprzedać gong liturgiczny skradziony z kościoła. Teraz grozi im nawet pięć lat więzienia.

Ukradli gong liturgiczny

Ukradli gong liturgiczny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Krajowa Administracja Skarbowa w Warszawie poinformowała o zatrzymaniu ponad 16 tysięcy sztuk podrobionych zabawek, które znajdowały się w hali na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej (powiat piaseczyński). Wartość oryginałów to ponad milion złotych.

Tysiące podrobionych zabawek w centrum handlowym

Tysiące podrobionych zabawek w centrum handlowym

Źródło:
PAP

Na Mazowszu zatrzymano dziewięć osób, które usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas ustalone straty Skarbu Państwa mogły wynosić nawet 25 milionów złotych.

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Źródło:
PAP

Białorusin odpowie za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy innym osobom oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Usłyszał 28 zarzutów, od maja 2023 roku przebywa w areszcie.

Organizował nielegalne przekraczanie granicy, usłyszał 28 zarzutów

Organizował nielegalne przekraczanie granicy, usłyszał 28 zarzutów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych (skody i volkswagena). Jedna osoba nie żyje.

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP