Złamane zabezpieczenia na rachunku, straty na kilkadziesiąt tysięcy. Policja szuka mężczyzn ze zdjęcia

Autor:
kz,kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci poszukują dwóch mężczyzn

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim apelują o pomoc w identyfikacji mężczyzn ze zdjęć. Zdaniem policjantów, mogą mieć oni związek z przestępstwem, do którego doszło w Warszawie.

Kryminalni z Solca Kujawskiego prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa do którego doszło w Warszawie. Jak czytamy w komunikacie prasowym, sprawcy po przełamaniu zabezpieczeń na rachunku bankowym "dokonali szereg nieuprawnionych transakcji i wypłacili pieniądze w jednym z bankomatów przy ulicy Grójeckiej 1/3".

Straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Wizerunek osób wybierających pieniądze został zarejestrowany przez znajdującą się w bankomacie kamerę. Policjanci postanowili udostępnić zdjęcia.

"Osoby, które rozpoznają mężczyzn lub mogą pomóc w ustaleniu ich tożsamości proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim przy ul. Toruńskiej 15 pod numerem telefonu 47 751 71 06, a także całodobowo pod numerami 47 751 12 49 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. VII Kr 2035/21" - apelują.

Sprawcy mogli przejąć konto w wyniku oszustwa

W Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy dowiedzieliśmy się, że sprawcy mogli przejąć dane autoryzujące dostęp do konta bankowego osoby poszkodowanej w wyniku oszustwa. W taki sposób działają osoby podszywający się na przykład pod sprzedawców lub kupujących w popularnych serwisach z ogłoszeniami. Innym sposobem jest wysyłanie smsów z informacjami o zaległych rachunkach za prąd, gaz lub internet. Ofiara oszustwa otrzymuje wówczas link do rzekomego serwisu, gdzie może dokonać płatności i sama wprowadza dane do konta bankowego. Oszuści zyskują wówczas pełen dostęp do jej oszczędności, mogą wykonywać przelewy, wypłaty z bankomatów i zaciągać pożyczki.

Policja uczula, by nie klikać w podejrzane linki w mailach i sms-ach. Odradza też podawanie swoich danych osobowych oraz numerów kont bankowych na niezweryfikowanych stronach internetowych.

Informowaliśmy również, że stołeczni policjanci przejęli ponad 30 kilogramów narkotyków:

Policjanci zabezpieczyli ponad 30 kilogramów narkotyków
Policjanci zabezpieczyli ponad 30 kilogramów narkotykówKSP

Autor:kz,kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Policja Kujawsko Pomorska

Pozostałe wiadomości