Najnowsze

Prezydent stolicy dostał podwyżkę. Jego pensja wzrośnie o niemal sześć tysięcy złotych

Najnowsze

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP
Rafał Trzaskowski o trudnej sytuacji finansowej Warszawy
Rafał Trzaskowski o trudnej sytuacji finansowej Warszawy TVN24
wideo 2/3
TVN24Rafał Trzaskowski o trudnej sytuacji finansowej Warszawy

Radni zdecydowali podczas czwartkowej sesji o podwyżce wynagrodzenia prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Nowa stawka będzie wynosiła ponad 18 tysięcy złotych brutto i zacznie obowiązywać jeszcze w tym miesiącu. Zmiany są efektem wejścia w życie nowych przepisów dotyczących pensji samorządowców.

Uchwała w sprawie podwyższenia pensji prezydenta Warszawy była procedowana na wniosek szefa klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Jarosława Szostakowskiego. Za jej przyjęciem głosowało 45 radnych, 14 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Decyzja Rady Warszawy w tej sprawie jest następstwem obowiązującego od 1 listopada rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które między innymi podnosi minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego urzędników samorządowych w związku z podwyżką płacy minimalnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Ponad sześć tysięcy złotych podwyżki

- Wynagrodzenie prezydenta Warszawy w tej chwili nie spełnia wymogów określonych ustawą - powiedział na sesji Szostakowski. - Biorąc pod uwagę trudną sytuację budżetową miasta proponujemy nie kwotę maksymalną, tylko kwotę minimalną określoną przez tę ustawę czyli 80 procent maksymalnego wynagrodzenia - podkreślił szef klubu PO.

Łącznie wynagrodzenie prezydenta z wliczeniem w to wszystkich możliwych dodatków będzie wynosiło 18 293,20 zł brutto co oznacza, że kwota wypłacana "na rękę" wyniesie 11 735,67 złotych. Do tej pory zgodnie z uchwałą z 2018 roku, prezydent Warszawy zarabiał wraz z dodatkami 12 525,94 zł brutto.

Podwyżka wynagrodzenia prezydenta obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

Autor:kk/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości