Rafał Trzaskowski z wyższymi dochodami niż rok wcześniej. Jego zastępcy, według oświadczeń majątkowych, zarabiają więcej

Aktualizacja:
Autor:
katke/b/dg/gp
Źródło:
PAP
Trzaskowski liderem sondaży i głównym celem służb
Trzaskowski liderem sondaży i głównym celem służbTVN24
wideo 2/4
TVN24Trzaskowski liderem sondaży i głównym celem służb

W Biuletynie Informacji Publicznej stołecznego ratusza pojawiły się oświadczenia majątkowe prezydenta Warszawa oraz jego zastępców. Z dokumentu wynika, że Rafał Trzaskowski zarobił ponad 342 tysiące złotych. To o 114 tysięcy złotych więcej niż w poprzednim roku. Jeden z wiceprezydentów wykazał jeszcze większe dochody.

W 2022 roku prezydent Warszawy wraz z małżonką wykazał też ponad 92 tys. (w tym III filar) oszczędności w polskiej walucie oraz 8,8 tys. euro. W porównaniu z rokiem 2021 oszczędności wzrosły o ponad 34 tys. zł i 1,3 tys. euro.

Rafał Trzaskowski nadal posiada mieszkanie o powierzchni 103,5 mkw. (łączna powierzchnia lokalu wynosi 126,2 mkw.) o wartości szacunkowej 1,1 mln zł, mieszkanie o powierzchni 38 mkw. o wartości szacunkowej 350 tys. zł, które stanowi własność odrębną małżonki oraz działkę o wartości szacunkowej 70 tys. zł (współwłasność).

Prezydent Warszawy nie posiada żadnych akcji i udziałów w spółkach handlowych i nie prowadził działalności gospodarczej.

Rafał Trzaskowski w 2022 roku zarobił również: z tytułu praw autorskich ZAiKS prawie 32 tys. zł (w 2021 roku ponad 18 tys. zł), wykładów w Collegium Civitas ponad 40 tys. zł (w 2021 r. ok. 34 tys. zł), od Związku Polskich Polskich STOART prawie 6 tys. zł (2021 - ponad 8 tys. zł), w Polskim Radiu 316 zł, (2021 r. - 216 zł).

Zarobki prezydenta stolicy

Jako prezydent stolicy w 2022 roku zarobił prawie 260,5 tys. zł (w 2021 r - ponad 166 tys. zł). Różnica wynika m.in. stąd, że w styczniu ub.r. warszawscy radni podwyższyli wynagrodzenie prezydenta do ponad 18 tysięcy brutto. To o prawie 6 tysięcy więcej niż w roku 2021.

W porównaniu z rokiem 2021, prezydent Warszawy uzyskał dodatkowe dochody z Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego. W 2022 roku była to kwota prawie 2,5 tys. zł plus dodatkowo z tytułu praw autorskich 904 zł.

Prezydent Warszawy nadal posiada samochód osobowy volvo z 2011 roku oraz spadek po rodzicach w formie mebli - antyków.

Rafał Trzaskowskie nie zaciągnął kredytów i pożyczek.

Zarobki wiceprezydentów

Wiceprezydent Michał Olszewski w oświadczeniu za rok 2022 roku jako dochód ze stosunku pracy wpisał ponad 353 tysiące złotych. Olszewski jest też członkiem rady nadzorczej TBS Warszawa Południe oraz spółki Pałac Saski. Z tego tytułu osiągnął dochód ponad 92 tys. zł. Jest właścicielem dwóch samochodów: saaba cabrio 900 z 1990 roku i land rovera z 2007 roku oraz siedliska o powierzchni 3,45 hektara o wartości 500 tys. zł. Posiada też 200 akcji spółki Gontyniec. W 2022 roku na koncie zgromadził kwotę ponad 51 tys. zł., 466 euro oraz 254 dolarów.

Wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra zarobiła ponad 315 tysięcy złotych. Ma 177 tysięcy oszczędności. Posiada dom o powierzchni 152,9 m kw. o wartości 860 tys. zł., działkę o powierzchni 2530 m kw. o wartości 160 tys. zł, a także dwa mieszkania 87- i 41-metrowe o wartości odpowiednio 1 mln 89 tys. zł i 470 tys. zł. Jest właścicielką renault clio grand tour z 2016 roku o wartości 34 tys. zł.

Wiceprezydent Tomasz Bratek z tytułu pracy w urzędzie zarobił ponad 265 tys. zł. Od 30 września 2022 roku jest członkiem rady nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Z tego tytułu osiągnął dochód w wysokości 14 tys. zł. Bratek zgromadził na koncie środki pieniężne w wysokości 590 tys. zł. Jest właścicielem dwóch mieszkań o powierzchni: 52,5 m kw. o wartości 425 tysięcy złotych i 26 m kw. o wartości 120 tysięcy złotych. Podpisał też umowę przedwstępną na budowę mieszkania o powierzchni 30 m kw. z wkładem budowlanym w wysokości 100 tysięcy złotych.

Wiceprezydentka Renata Kaznowska zarobiła w ratuszu ponad 353 tys. złotych. Nieco ponad 4 tys. zł uzyskała w wyniku wyroku sądu oraz 11 tys. zł ze sprzedaży nieruchomości. Ponadto Kaznowska jest członkiem rady nadzorczej w Miejskim Przedsiębiorstwie Realizacji Inwestycji. Z tego tytułu w ubiegłym roku uzyskała dochód w wysokości ponad 55 tys. zł. Z oświadczenia majątkowego wynika, że wiceprezydentka zgromadziła na koncie 186 tys. zł. Posiada też dom o powierzchni 144 m kw. o wartości ponad 887 tys. zł.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/b/dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd m.st. Warszawy / TVN24

Pozostałe wiadomości

Dzięki sztucznej inteligencji możemy usłyszeć głos Stelli Fidelseid, która ocalała z getta warszawskiego. Kobieta spisała swoje wspomnienia tuż po wojnie, po polsku. Dzięki rozmowie nagranej kilkadziesiąt lat później po portugalsku, udało się odtworzyć jej głos.

Stella przeżyła getto warszawskie. Dzięki sztucznej inteligencji możemy ją usłyszeć

Stella przeżyła getto warszawskie. Dzięki sztucznej inteligencji możemy ją usłyszeć

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP

Wniosek o stwierdzenie nieważności uchwały Rady Warszawy w sprawie Strefy Czystego Transportu, czyli strefy wykluczenia trafił do wojewody mazowieckiego Tobiasza Bocheńskiego - poinformowała w mediach społecznościowych szefowa warszawskich struktur PiS posłanka Małgorzata Gosiewska.

Strefa Czystego Transportu w Warszawie. PiS chce stwierdzenia nieważności uchwały

Strefa Czystego Transportu w Warszawie. PiS chce stwierdzenia nieważności uchwały

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do groźnie wyglądającej kraksy doszło w piątek na ulicy Targowej. Pod wiaduktem nie zmieścił się samochód dostawczy. Część bagażowa auta auta została zniszczone, kierowcy nic się nie stało.

Nie zmieścił się pod wiaduktem. Skrzynia auta zdemolowana

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od niedzieli, 10 grudnia, zacznie obowiązywać nowy rozkład pociągów. Będą zmiany w kursowaniu Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Powrót pociągów na linię średnicową, nowy przystanek na trasie do Otwocka

Powrót pociągów na linię średnicową, nowy przystanek na trasie do Otwocka

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na nagraniu z monitoringu widać, jak mężczyzna próbuje wepchnąć pod nadjeżdżający pociąg metra dwie osoby. Do zdarzenia doszło na stacji Dworzec Gdański. Policja apeluje do osób, które rozpoznają mężczyznę z nagrania, o zgłaszanie się na komendę.

Próbował wepchnąć dwie osoby pod pociąg metra. Policja szuka mężczyzny z nagrania

Próbował wepchnąć dwie osoby pod pociąg metra. Policja szuka mężczyzny z nagrania

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy, który spowodował wypadek w powiecie węgrowskim (Mazowieckie). - Zabrakło skali w policyjnym alkomacie. Urządzenie wykazało ponad cztery promile alkoholu w organizmie kierowcy - podała policja.

Pijany spowodował wypadek. "Zabrakło skali w alkomacie"

Pijany spowodował wypadek. "Zabrakło skali w alkomacie"

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP

Ten kierowca jechał o 60 kilometrów na godzinę za szybko. Poza mandatem i punktami karnymi czeka go jeszcze wizyta w sądzie, gdzie odpowie za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. O sprawie informuje policja z podwarszawskiego Piaseczna.

110 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. "Mikołajkowy prezent" od policji

110 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. "Mikołajkowy prezent" od policji

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

60-latek odpowie za nakłanianie małoletniej do utrwalania treści pornograficznych z jej udziałem i przesyłania mu nagich zdjęć - informuje stołeczna policja. Mężczyzna odpowie też za groźby upublicznienia materiałów intymnych oraz przesyłania jej filmów ze swoim udziałem.

Matka dziewczynki zauważyła, że dzieje się coś złego. 60-latek podejrzany o przestępstwa pedofilskie

Matka dziewczynki zauważyła, że dzieje się coś złego. 60-latek podejrzany o przestępstwa pedofilskie

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rozbudowana spalarnia odpadów na Targówku jest gotowa w 80 procentach - poinformował warszawski ratusz. - To największa inwestycja komunalna w Polsce - zauważa prezydent stolicy.

Przetworzy odpady i wyprodukuje energię. Coraz bliżej do ukończenia budowy

Przetworzy odpady i wyprodukuje energię. Coraz bliżej do ukończenia budowy

Autor:
mg/PKoz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Od piątku, 8 grudnia, będą prowadzone prace drogowe w trzech dzielnicach. Utrudnienia wystąpią na Pradze Południe, Mokotowie i we Włochach.

Asfaltowanie Asfaltowej, wyłączenie Radarowej. Remonty w trzech dzielnicach

Asfaltowanie Asfaltowej, wyłączenie Radarowej. Remonty w trzech dzielnicach

Autor:
dg/b
Źródło:
PAP

Pożar w szpitalu położniczym przy Inflanckiej w Warszawie. Paliło się w jednej z łazienek. W tym samym miejscu strażacy interweniowali dwa dni temu.

Pożar w szpitalu położniczym. Drugi w tym tygodniu

Pożar w szpitalu położniczym. Drugi w tym tygodniu

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Radni i radne Koalicji Obywatelskiej przegłosowali w czwartek uchwałę o wprowadzeniu Strefy Czystego Transportu w lipcu 2024 roku. Wcześniej odbyła się burzliwa, kilkugodzinna dyskusja na ten temat. Przeciwnicy strefy okrzykami i gwizdkami zagłuszali obrady. Wcześniej przyjęto poprawkę ograniczającą zasięg obowiązywania przepisu do centrum miasta.

Rada Warszawy przyjęła uchwałę o Strefie Czystego Transportu

Rada Warszawy przyjęła uchwałę o Strefie Czystego Transportu

Aktualizacja:
Autor:
dg/PKoz/b
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski z dziećmi w reniferowych czapeczkach pociągnęli za wielką wajchę. I na placu Zamkowym rozbłysła warszawska choinka.

27 metrów i 40 tysięcy światełek. Rozbłysła choinka na placu Zamkowym

27 metrów i 40 tysięcy światełek. Rozbłysła choinka na placu Zamkowym

Autor:
b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

27-latek podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swej 45-letniej siostry, mieszkanki Szumska (Mazowieckie), został już przebadany przez psychiatrów. Prokuratura Rejonowa w Mławie czeka na opinię pisemną.

Brutalne zabójstwo pod Mławą. Prokuratura podała nowe informacje

Brutalne zabójstwo pod Mławą. Prokuratura podała nowe informacje

Autor:
kz/b
Źródło:
PAP

Na lotnisko w Modlinie będzie można dojechać koleją. Kolejarze podpisali umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla nowej linii między stacją Modlin a portem lotniczym. Dokumentacja ma powstać do końca 2025 roku, budowa ma ruszyć "w kolejnych latach".

Umowa podpisana. Koleją dojedziemy na lotnisko w Modlinie, ale nieprędko

Umowa podpisana. Koleją dojedziemy na lotnisko w Modlinie, ale nieprędko

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wyniku pożaru mieszkania w Markach pod Warszawą zginęła kobieta. Śledczy wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Pożar mieszkania, nie żyje kobieta

Pożar mieszkania, nie żyje kobieta

Autor:
dg/PKoz
Źródło:
tvnwarszawa.pl