Są przypadki zasłabnięć. Strażacy ustawili szpital polowy

Autor:
tm/b
Źródło:
tvn24.pl
Marsz 4 czerwca. Strażacy ustawili przy al. Szucha szpital polowy
Marsz 4 czerwca. Strażacy ustawili przy al. Szucha szpital polowy TVN24
wideo 2/8
polowy

Słoneczna, bezchmurna pogoda i wysoka frekwencja sprawiły, że podczas marszu są przypadki zasłabnięć. Przed budynkiem resortu edukacji w alei Szucha straż pożarna rozstawiła szpital polowy. Pomagają głównie osobom starszym.

- Pogotowie poprosiło nas o pomoc, bo są przypadki zasłabnięć. Pojechaliśmy z naszym sprzętem na miejsce - powiedział nam przed godziną 14 starszy aspirant Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy. W alei Szucha, przed budynkiem Ministerstwa Edukacji i Nauki, strażacy rozstawili namiot.

Powstał szpital polowy TVN24

Szpital polowy gotowy

Podczas marszu 4 czerwca, który przechodzi dziś ulicami Warszawy są bowiem przypadki zasłabnięć.

- Na razie pomoc udzielana jest siedmiu osobom. Na miejscu są trzy zespoły ratownictwa medycznego. Strażacy zaczynają rozstawiać namiot - poinformował przed godziną 14 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl, który jest na miejscu. Niedługo później szpital był gotowy.

Namiot ustawili strażacyTVN24

Do Warszawy przybyły tysiące uczestników marszu, według organizatorów nawet pół miliona osób. Od rana jest słoneczna, bezwietrzna pogoda. To wszystko sprawiło, że niektórym potrzebna jest pomoc. Udzielana jest w nim pomoc, głównie osobom starszym.

Po godzinie 14.20 nasz reporter poinformował, że strażacy ustawią jeszcze jeden namiot szpitala polowego - w okolicach Starego Miasta. - Łącznie pomocy udzielono co najmniej kilkudziesięciu osobom - ustalił Węgrzynowicz.

Czytaj też: Artyści pójdą w marszu 4 czerwca. "Chcę być częścią tej społeczności, która zmienia Polskę"

Trasa Traktem Królewskim

Pochód ruszył po godzinie 12.30 z placu Na Rozdrożu. Przeszedł Alejami Ujazdowskimi, przez plac Trzech Krzyży, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem. Zakończył się na placu Zamkowym. W kulminacyjnym momencie tłum wypełniał całą tę trasę.

Marsz został zwołany przez lidera PO Donalda Tuska "przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm/b

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości