Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

"Nie były to zwyczajne cukierki". Ponad kilogram kokainy w bagażu

Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
PAP
IAS w WarszawiePonad kilogram kokainy w cukierkach

Ponad kilogram kokainy w 53 cukierkach przewoziła obywatelka Brazylii, którą skontrolowano na Lotnisku Chopina. Wartość kontrabandy Służba Celno-Skarbowa oszacowała na pół miliona złotych. 39-latka została tymczasowo aresztowana.

Jak podano we wtorkowym komunikacie, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli z przejścia "Nic do zgłoszenia" w strefie przylotów Lotniska Chopina jedną z podróżujących. 39-letnia Brazylijka miała zachowywać się nerwowo.

53 cukierki z kokainą, łącznie ponad kilogram

"W bagażu rejestrowanym zatrzymanej kobiety nie znaleziono nic podejrzanego, ale sprawdzenie zawartości foliowej torby, którą miała ze sobą, przyniosła zaskakujący efekt. W reklamówce znajdowała się jedna paczka hermetycznie zapakowanych cukierków. Jak się okazało, nie były to zwyczajne cukierki, a ujawniony w nich biały proszek tylko przypominał cukier" - czytamy w komunikacie administracji skarbowej.

Wstępne badanie wykazało, że kobieta przewoziła narkotyki, a dokładna analiza wykonana w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziła, że jest to kokaina. W 53 cukierkach znajdował się narkotyk o łącznej wadze ponad jednego kilograma.

Zarzuty i tymczasowy areszt dla Brazylijki

W komunikacie poinformowano, że podróżna została przeszukana i poddana testom na obecność narkotyków w ślinie i w moczu. Przyznała się do przemytu, jednak podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota odmówiła składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o trzech miesiącach tymczasowego aresztu.

Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. O zatrzymaniu obywatelki Brazylii powiadomiona została ambasada tego kraju.

KAS przypomina, że za przemyt narkotyków przewidziana jest kara do 15 lat więzienia.

Źródło: PAP

Autor:ab/b

Źródło zdjęcia głównego: IAS