Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  "Nie były to zwyczajne cukierki". Ponad kilogram kokainy w bagażu

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ab/b
  Źródło:
  PAP
  IAS w WarszawiePonad kilogram kokainy w cukierkach

  Ponad kilogram kokainy w 53 cukierkach przewoziła obywatelka Brazylii, którą skontrolowano na Lotnisku Chopina. Wartość kontrabandy Służba Celno-Skarbowa oszacowała na pół miliona złotych. 39-latka została tymczasowo aresztowana.

  Jak podano we wtorkowym komunikacie, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli z przejścia "Nic do zgłoszenia" w strefie przylotów Lotniska Chopina jedną z podróżujących. 39-letnia Brazylijka miała zachowywać się nerwowo.

  53 cukierki z kokainą, łącznie ponad kilogram

  "W bagażu rejestrowanym zatrzymanej kobiety nie znaleziono nic podejrzanego, ale sprawdzenie zawartości foliowej torby, którą miała ze sobą, przyniosła zaskakujący efekt. W reklamówce znajdowała się jedna paczka hermetycznie zapakowanych cukierków. Jak się okazało, nie były to zwyczajne cukierki, a ujawniony w nich biały proszek tylko przypominał cukier" - czytamy w komunikacie administracji skarbowej.

  Wstępne badanie wykazało, że kobieta przewoziła narkotyki, a dokładna analiza wykonana w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziła, że jest to kokaina. W 53 cukierkach znajdował się narkotyk o łącznej wadze ponad jednego kilograma.

  Zarzuty i tymczasowy areszt dla Brazylijki

  W komunikacie poinformowano, że podróżna została przeszukana i poddana testom na obecność narkotyków w ślinie i w moczu. Przyznała się do przemytu, jednak podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota odmówiła składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o trzech miesiącach tymczasowego aresztu.

  Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. O zatrzymaniu obywatelki Brazylii powiadomiona została ambasada tego kraju.

  KAS przypomina, że za przemyt narkotyków przewidziana jest kara do 15 lat więzienia.

  Źródło: PAP

  ab/b