W majówkę Krakowskie Przedmieście deptakiem, 3 maja uroczystości na placu Piłsudskiego

Najnowsze

Autor:
ran
Źródło:
PAP
ZDMKrakowskie Przedmieście będzie deptakiem

Krakowskie Przedmieście zmieni się w deptak w czasie długiego weekendu majowego, a 3 maja na placu Piłsudskiego będą obchody święto Trzeciego Maja. Autobusy będę jeździć objazdami.

Jak poinformowano, podczas majówki Krakowskie Przedmieście tradycyjnie staje się deptakiem. Ulica będzie zamknięta dla samochodów od Senatorskiej do Świętokrzyskiej. Zmiany zostaną wprowadzone w nocy z piątku na sobotę, a stała organizacja ruchu wróci w nocy z poniedziałku na wtorek.

Autobusy będą jeździły objazdami. Autobusy linii 116, 178, 180, 222, 503 i 518 w kierunku północnym pojadą ulicami: Świętokrzyska, Mazowiecka, Królewska na pl. marsz. J. Piłsudskiego, marsz. F. Focha, Moliera i Senatorska. W przeciwnym kierunku będą kursowały Senatorską, Wierzbową, przez pl. masz. J. Piłsudskiego, Królewską, Kredytową, Jasną i Świętokrzyską. Podobny objazd będzie dla linii N44, ale nocne autobusy dojadą do Marszałkowskiej ulicą Królewską. Ulicami Świętokrzyską i Mazowiecką, a w przeciwnym kierunku Kredytową, Jasną i Świętokrzyską będą jeździły autobusy linii 106 i 111.

Uroczystości na placu

Z kolei w poniedziałek ze względu na święto Trzeciego Maja w godz. 12.00 – 13.00, kiedy będą uroczystości państwowe przed Grobem Nieznanego Żołnierza dla ruchu zostanie pl. marsz. J. Piłsudskiego pomiędzy ulicą Królewską a Wierzbową i marsz F. Focha. Ponadto w godz. 11.25 – 11.35 planowany jest przemarsz pododdziałów na trasie: pl. Teatralny – Senatorska – Miodowa – pl. Zamkowy. W przeciwnym kierunku, tą samą trasą, wojsko przemaszeruje w godz. 12.40 – 13.15.

W czasie uroczystości na placu Piłsudskiego, autobusy linii 107 i 111 w kierunku pętli Kierbedzia i Gocław pojadą ulicą Marszałkowską i Al. Jerozolimskimi. W kierunku Esperanto pojazdy linii 111 będą kursowały ulicami Królewską i Marszałkowską. Objazd dla linii 116, 180, 222, 503 i 518 w kierunku północnym został wytyczony Królewską, Marszałkowską i Senatorską, a w południowym Kapucyńską, al. "Solidarności", przez pl. Bankowy, Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi i Bracką. Taki sam objazd, od skrzyżowania Świętokrzyskiej z Marszałkowską, będzie dla linii 178.

Autobusy 128 i 175 do pętli Plac Piłsudskiego dojadą ulicami Marszałkowską, Senatorską, Wierzbową i marsz. Focha, a w przeciwnych kierunkach na swoją trasę wrócą objazdem: Senatorska, Miodowa, Kapucyńska, al. "Solidarności", pl. Bankowy, Marszałkowska. Trasy objazdów mogą się zmienić, jeżeli z ruchu zostaną wyłączone również ulice: Królewska, Wierzbowa i marsz. F. Focha. W takim przypadku inaczej będą kursowały dodatkowo autobusy linii 106.

Autobusy 128 i 175 od ronda Dmowskiego będą kierowane na objazd ulicami Marszałkowską i Królewską do pętli Pl. Piłsudskiego, a w przeciwnym kierunku – Senatorską, Wierzbową, przez pl. marsz. J. Piłsudskiego, Królewską i Marszałkowską. Autobusy linii 102 pojadą ul. Świętokrzyską.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy także o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania:

Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Autor:ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM