Koronawirus w akademiku WAT. Ponad sto osób na kwarantannie

Najnowsze

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
20 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusemTVN24
wideo 2/3
TVN2420 sierpnia: 767 nowych zakażeń koronawirusem

U jednego z podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej potwierdzono koronawirusa. 120 osób zostało objętych kwarantanną.

119 podchorążych i jeden żołnierz zawodowy Wojskowej Akademii Technicznej zostali objęci kwarantanną. Poinformowała o tym w czwartek rzeczniczka prasowa uczelni Ewa Jankiewicz.

Kwarantannę - decyzją komendanta Wojskowego Oddziału Medycyny Prewencyjnej w Modlinie, czyli wojskowego sanepidu - wprowadzono w środę. Podchorąży i żołnierz spędzają ją w Akademiku Wojskowym numer 5. - Ściśle przestrzegane są wszystkie wymagane środki ostrożności i bezpieczeństwa. Posiłki dostarczane są zgodnie z obowiązującymi procedurami - zapewniła Jankiewicz.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u podchorążego, który zamieszkiwał w akademiku. Obecnie, również w warunkach kwarantanny, przebywa w miejscu zamieszkania.

W marcu kwarantanna w innym akademiku

Pod koniec marca, po wykryciu przypadku zakażenia SARS-CoV-2 u podchorążego, kwarantannę wprowadzono w Akademiku Wojskowym nr 3. Objęła ona 358 podchorążych i czterech żołnierzy zawodowych. Zakończono ją w drugiej połowie kwietnia, gdy wszystkie osoby uzyskały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jak wynika z informacji dostępnych na stronie WAT, podchorążowie, którzy pokonali koronawirusa, oddali swoje osocze krwi na rzecz chorych na COVID-19, a do szpitali trafiły też przyłbice produkowane na uczelni. Zespół inżynierski z Akademii, obok zespołu z Politechniki Warszawskiej, zaangażował się ponadto w prace nad hełmem wspierającym oddychanie u pacjentów z COVID-19. W kwietniu programiści z WAT i Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni zostali z kolei nagrodzeni za stworzenie aplikacji, która pomaga wykrywać ogniska COVID-19.

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Hiuppo/Wikipedia (CC BY-SA 4.0)

Tagi:
Raporty: