Najnowsze

Torba z gotówką na tylnym siedzeniu. Akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi dzielnicy Włochy

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówki
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6
Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi dzielnicy Włochy Arturowi W. oraz przedsiębiorcy Sabriemu B. W. odpowie przed sądem za przyjęcie 200 tys. złotych łapówki, a przedsiębiorca o wręczenie jej.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że akt oskarżenia przeciwko Arturowi W. oraz Sabriemu B. został skierowany 29 listopada do Sądu Rejonowego w Pruszkowie. - Artur W. oskarżony został o to, że przyjął korzyść majątkową w postaci 200 tys. złotych w związku z pełnieniem funkcji burmistrza. Drugiemu oskarżonemu - Sabriemu B. zarzucono natomiast wręczenie wskazanej korzyści - tłumaczyła prokurator.

Łapówka dotyczyła warunków zabudowy

Według ustaleń śledczych do przekazania łapówki doszło pod koniec października 2019 roku w Raszynie. Artur W. na spotkanie miał przyjechać skodą, a Sabri B. mercedesem. Obaj mężczyźni mieli wyjść z samochodów, a następnie W. otworzył tylne drzwi w swoim samochodzie. Wtedy B. miał wrzucić torbę z 200 tys. złotych w gotówce. Po spotkaniu Artur W. - według śledczych - miał pojechać na inną posesję, gdzie chciał schować pieniądze.

- Korzyść została wręczona dla zapewnienia przychylności burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy, a dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie - podkreśliła Skrzyniarz.

W trakcie śledztwa obaj podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Obaj podejrzani po zatrzymaniu zostali aresztowani na trzy miesiące. Areszt był kilkakrotnie przedłużany. W lipcu 2020 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Sabri B. może opuścić areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln zł. Z kolei w pod koniec września 2020 roku areszt opuścił Artur W.

Autor:dg/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Włochy

Pozostałe wiadomości