"Pobudzony mężczyzna z maczetą w ręku". Groził ochronie i klientom sklepu

Autor:
ng/b
Źródło:
PAP
Groził maczetą ochronie i klientom sklepu
Groził maczetą ochronie i klientom sklepuSM Warszawa
wideo 2/5
SM WarszawaGroził maczetą ochronie i klientom sklepu

Strażnicy miejscy ujęli 52-latka, który groził maczetą klientom i ochronie centrum handlowego przy rondzie Wiatraczna. W odebranej napastnikowi reklamówce funkcjonariusze znaleźli inne niebezpieczne przedmioty.

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie w centrum handlowym przy rondzie Wiatraczna. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze straży miejskiej.

- Pracownicy ochrony relacjonowali, że przed wejściem znajduje się pobudzony mężczyzna z maczetą w ręku, którego chwilę wcześniej wyprosili ze sklepu po tym, jak zaczepiał i wyklinał klientów. Wówczas jego agresja przybrała na sile, wyjął maczetę, straszył jej użyciem. Wielokrotnie w wulgarnych słowach zapowiadał też, że zrobi ochroniarzom krzywdę - przekazała stołeczna straż miejska.

Reklamówka skrywała inne niebezpieczne przedmioty

Funkcjonariusze, wykorzystując chwilę nieuwagi napastnika, odebrali mu niebezpieczne narzędzie i srebrną reklamówkę. Jak się okazało, oprócz maczety mężczyzna miał w niej jeszcze siekierę, zapasowy obuch i sporej wielkości młotek.

Reklamówka skrywała inne niebezpieczne przedmiotySM Warszawa

- Nie pomogły wezwania do zachowania zgodnego z prawem ani ostrzeżenia. 52-latek nadal odgrażał się ochronie galerii. Zaczął też szarpać jednego ze strażników, uszkadzając kamizelkę taktyczną - poinformowali strażnicy. Mężczyzna został ujęty i przekazany patrolowi policji.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: SM Warszawa

Pozostałe wiadomości