Prezes Szpitali Południowego i Solec złożyła rezygnację

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Urząd Miasta WarszawySzpital Południowy otwarty

Ewa Więckowska, prezes miejskiej spółki Szpital Solec, w skład której wchodzą placówka na Solcu i Szpital Południowy na Ursynowie, złożyła rezygnację z funkcji. Więckowska pełniła tę funkcję od ośmiu lat.

Jak przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, prezes Więckowska złożyła rezygnację w poniedziałek 22 lutego. - Pani prezes nie podała powodów swej decyzji - zaznaczyła Gałecka.

Przypomniała też, że w Szpitalu Południowym w ostatnich miesiącach trwały bardzo intensywne prace. - Jest to osoba już w pewnym zaawansowanym wieku, a maraton prac w Szpitalu Południowym trwał i będzie jeszcze trwał na pewno przez najbliższy rok, w związku z tym pani prezes miała prawo do podjęcia takiej decyzji - wyjaśniła Gałecka.

Poinformowała jednocześnie, że do czasu wyboru przez radę nadzorczą nowego prezesa funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółki Szpital Solec pełni członek zarządu tej spółki Artur Krawczyk.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na stanowisku od ośmiu lat

Ewa Więckowska była prezesem miejskiej spółki Szpital Solec od 2013 roku. Do spółki, poza szpitalem Solec, należy także Szpital Południowy. Jego budowa ruszyła w grudniu 2016 roku, a w ubiegłym tygodniu Szpital Południowy rozpoczął przyjmowanie pierwszych pacjentów.

W związku z trwającą pandemią władze miasta porozumiały się z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem i wspólnie podjęły decyzję, że placówka zostanie oddana do użytku jako tzw. tymczasowy szpital covidowy. W poniedziałek Gałecka informowała, że w Południowym hospitalizowanych jest już 30 pacjentów chorych na COVID-19.

Oddanie Szpitala Południowego do użytku udało się przyspieszyć aż o pół roku. Od 25 stycznia w części budynku szpitala działa także punkt szczepień przeciw COVID-19.

"Naszym celem jest przyjęcie pierwszych pacjentów w połowie lutego"
"Naszym celem jest przyjęcie pierwszych pacjentów w połowie lutego"TVN24

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Miasta Warszawy

Pozostałe wiadomości