Najnowsze

Dźwig uszkodził sieć, pociągi były opóźnione. Naprawa trwała cały dzień

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Sobotnie utrudnienia na kolei
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl Sobotnie utrudnienia na kolei

W sobotę rano podczas prac na stacji Warszawa Zachodnia doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Pociągi łapały około półgodzinne opóźnienia. Niektóre z nich omijały stacje: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia, były kierowane na stację Warszawa Gdańska. Naprawa trakcji trwała do północy.

Informację o utrudnieniach na warszawskim węźle kolejowym potwierdziła nam Magdalena Janus z zespołu prasowego spółki PKP PLK. - W godzinach porannych przy pracach modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia dźwig uszkodził sieć trakcyjną na szlaku pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Włochy. Mamy zmienioną organizację ruchu na warszawskim węźle kolejowym. Pociągi mogą mieć opóźnienia około 20-30 minut - przekazała Janus.

Dodała, że pociągi PKP Intercity kończące bieg na stacji Warszawa Wschodnia kierowane są na stację Warszawa Gdańska z pominięciem stacji: Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna. - Przewoźnicy regionalni oraz PKP Intercity wprowadzili wzajemne honorowanie biletów na obszarze warszawskiego węzła kolejowego. Wstępna deklaracja zakończenia prac związanych z naprawą uszkodzonej trakcji to godzina 16 - poinformowała Magdalena Janus.

Komunikaty na dworcach

W komunikacie przesłanym po godzinie 13 PKP PLK poinformowały, że w wyniku uszkodzenia dźwigu nikomu nic się nie stało. "Nie było zagrożenia dla podróżnych. Wykonawca zapewnia, że dokłada wszelkich starań, by jak najszybciej usunąć skutki zdarzenia" - podkreślono. Dodano, że "usunięcie utrudnień w ruchu pociągów planowane jest na koniec dnia" (w komunikacie nie podano konkretnej godziny).

Przed godziną 16 Magdalena Janus poinformowała, że "wykonawca, który naprawia zerwaną sieć trakcyjną, wstępnie zadeklarował, że zakończenie prac nastąpi około godziny 21". Ostatecznie naprawa przeciągnęła się do północy.

"Po północy z soboty na niedzielę przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym. Wykonawca prowadzący prace na stacji Warszawa Zachodnia usunął uszkodzony dźwig. Zakończyła się naprawa sieci trakcyjnej, Pociągi dalekobieżne i podmiejskie kursują wg. założonego rozkładu" - przekazała w niedzielę rano spółka PKP PLK.

Sytuację na Dworcu Centralnym obserwował w sobotę reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter. - Chaosu na Dworcu Centralnym nie widać. Z głośników rozlega się komunikat o uszkodzeniu trakcji oraz o możliwych opóźnieniach pociągów - przekazał nasz reporter.

O utrudnieniach ostrzegał też Zarząd Transportu Miejskiego. "Z powodu uszkodzenia infrastruktury kolejowej w rejonie stacji Warszawa Zachodnia występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM: S1, S2 i KM: R1, R2, R3, R6, R7, R8 i R9. Możliwe opóźnienia, odwołania, przekierowania oraz relacje skrócone pociągów" - poinformowano w komunikacie.

Przed tygodniem również doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej, co skutkowało chaosem na Dworcu Centralnym:

Opóźnione i odwołane pociągi, tłumy na peronach. Relacja Pawła Łukasika z Dworca Centralnego
Opóźnione i odwołane pociągi, tłumy na peronach. Relacja Pawła Łukasika z Dworca CentralnegoTVN24

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości