Wojsko rozmontowało most pontonowy na Wiśle

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
PAP
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plWojsko rozmontowuje most pontonowy

W niedzielę żołnierze rozmontowali most pontonowy na Wiśle w Warszawie. Trwa wywózka jego elementów, a cała akcja ma potrwać trzy doby.

Jak poinformował rzecznik Wód Polskich Sergiusz Kieruzel, w niedzielę od rana wojska inżynieryjne prowadzą rozbiórkę mostu pontonowego, z którego w sobotę wieczorem ściągnięto awaryjny rurociąg odprowadzający ścieki do oczyszczalni "Czajka".

"Most został już rozmontowany"

Rzecznik Wód Polskich powiedział, że most został już rozmontowany i rozpoczęła się wywózka jego elementów. Z korytarza rzeki zostanie usuniętych 88 części mostowych i czternaście kutrów. - Wojsko, ze względów logistycznych, daje sobie trzy doby na całą operację - poinformował Kieruzel.

"Na miejscu pracuje blisko 170 żołnierzy i 80 jednostek sprzętu wojskowego. W operacji biorą udział pojazdy do przewozu bloków pontonowych oraz ciągniki do kutrów holowniczych" - podają na swojej stronie internetowej Wody Polskie.

Bypassem do oczyszczalni "Czajka"

Bypass umieszczony na skonstruowanym przez wojsko moście pontonowym od września pompował ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka". Decyzję o jego budowie podjął premier Mateusz Morawiecki ze względu na awarię układu przesyłowego ścieków i prowadzony przez warszawski MPWiK zrzut nieczystości do Wisły.

W czasie gdy działał awaryjny rurociąg, na zlecenie MPWiK naprawiano kolektor w układzie przesyłowym. Ponad tydzień temu popłynęły nim ścieki.

Źródło: PAP

ab/b