Przygotuj się na:

ZWĘŻENIE TUNELU PRZY DWORCU ZACHODNIM

Od piątku 9 kwietnia kierowcy skręcający w lewo, z Alei Jerozolimskich w stronę Żoliborza, nie przejadą środkowym pasem tunelu alei Prymasa Tysiąclecia. W związku z pracami na Dworcu Zachodnim, w najbliższy weekend nie będą też jeździć pociągi WKD. Zastąpią je autobusy.

Krystyna i Elisabetta już "na starcie". Niedługo ruszają

Najnowsze

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
umTarcze Krystyna i Elisabetta rozpoczynają pracę

Tarcze Krystyna i Elisabetta są gotowe do pracy na bemowskim odcinku metra, lada moment zaczną. Z kolei na Bródnie tarcza Anna rozpoczyna drążenie drugiego tunelu.

Jak podaje ratusz, kilkusettonowe tarcze TBM na Bemowie zostały opuszczone do komory startowej stacji Powstańców Śląskich.

- Zanim jednak zniknęły w wąskim otworze technologicznym, przemierzyły kilkudziesięciometrową trasę, podwieszone do ogromnego dźwigu do zadań specjalnych. Na poziomie -2 czekało je jeszcze precyzyjne ustawianie w betonowych kołyskach – informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

Teraz, jak dodaje, czas na podłączenie wszystkich urządzeń sterowania oraz montaż zaplecza, które wraz z tarczą mierzy niemal 100 metrów długości.

- Drążenie dwóch tuneli w kierunku stacji Ulrychów rozpocznie się pod koniec lipca – zapowiada Gałecka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Metro na Bródno

Tymczasem podczas długiego weekendu na Targówku pierwsza z tarcz na tym odcinku przebiła się do stacji Kondratowicza.

- Ułożenie 613 pierścieni na odcinku 919,5 m zajęło jej 38 dni. W jej ślady ruszyła już druga tarcza Anna, która wykona tunel łączący stacje Bródno i Kondratowicza. Do tej pory wydrążyła już 7 metrów tunelu lewego – opisuje Karolina Gałecka. 

Tarcza TBM skrawa ziemię i jednocześnie obudowuje tunel betonowymi prefabrykatami. Po zakończeniu drążenia tunel jest gotowy do prowadzenia w nim prac związanych z układaniem torowiska oraz montażem systemów.

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: um