Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Krystyna i Elisabetta już "na starcie". Niedługo ruszają

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  umTarcze Krystyna i Elisabetta rozpoczynają pracę

  Tarcze Krystyna i Elisabetta są gotowe do pracy na bemowskim odcinku metra, lada moment zaczną. Z kolei na Bródnie tarcza Anna rozpoczyna drążenie drugiego tunelu.

  Jak podaje ratusz, kilkusettonowe tarcze TBM na Bemowie zostały opuszczone do komory startowej stacji Powstańców Śląskich.

  - Zanim jednak zniknęły w wąskim otworze technologicznym, przemierzyły kilkudziesięciometrową trasę, podwieszone do ogromnego dźwigu do zadań specjalnych. Na poziomie -2 czekało je jeszcze precyzyjne ustawianie w betonowych kołyskach – informuje Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza.

  Teraz, jak dodaje, czas na podłączenie wszystkich urządzeń sterowania oraz montaż zaplecza, które wraz z tarczą mierzy niemal 100 metrów długości.

  - Drążenie dwóch tuneli w kierunku stacji Ulrychów rozpocznie się pod koniec lipca – zapowiada Gałecka.

  OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

  Metro na Bródno

  Tymczasem podczas długiego weekendu na Targówku pierwsza z tarcz na tym odcinku przebiła się do stacji Kondratowicza.

  - Ułożenie 613 pierścieni na odcinku 919,5 m zajęło jej 38 dni. W jej ślady ruszyła już druga tarcza Anna, która wykona tunel łączący stacje Bródno i Kondratowicza. Do tej pory wydrążyła już 7 metrów tunelu lewego – opisuje Karolina Gałecka. 

  Tarcza TBM skrawa ziemię i jednocześnie obudowuje tunel betonowymi prefabrykatami. Po zakończeniu drążenia tunel jest gotowy do prowadzenia w nim prac związanych z układaniem torowiska oraz montażem systemów.

  Autor:kz/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: um