Biegacze wyruszyli aleją Jana Pawła II. Start był na wysokości ulicy Stawki.
Sportowcy mają do pokonania dystans 10 km, a trasa prowadzi ulicami: al. Jana Pawła II i dalej Chałubińskiego – al. Niepodległości – zawrotka na skrzyżowaniu al. Niepodległości / Rakowiecka – Chałubińskiego – al. Jana Pawła II.
Sam start robił duże wrażenie. Zawodnicy, ubrani na biało lub na czerwono stworzyli biało-czerwoną flagę. Biegaczom towarzyszą osoby na wózkach oraz miłośnicy nord walking.
Z numerem 10. pobiegł premier Donald Tusk. Trasę przebiegł w 49 minut.
Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Arek Gardzielewski. Trasę przebiegł w 30 minut. Natomiast wśród kobiet najlepszy czas (32 minuty) miała Reinis Hartmanis.
Organizatorzy wręcza nagrody 10 najlepszym kobietom i mężczyznom. Upominki otrzymają również zawodnicy na wózkach. Przewidziano również wyróżnienia specjalne za 1918. i 95. miejsce.
Rozgrzewka przed biegiem
XXV Bieg Niepodległości
Utrudnienia dla kierowców i pasażerów
W związku z biegiem, między godziną 6 a 15 zamknięta została al. Jana Pawła II na odc. Dzika – Anielewicza razem ze skrzyżowaniem z ulicą Stawki.
Wcześniej, w godzinach 8-11 z ruchu było wyłączone torowisko w al. Jana Pawła II na odcinku od ronda Radosława do Rakowieckiej.
Pomogą Klementynce
Bieg Niepodległości to nie tylko sportowe uczczenie odzyskania niepodległości. To również szansa na pomoc potrzebującym. Firma Amway za każdego uczestnika biegu przekazała 2 złote na konto fundacji Wychowanie przez sport.
Natomiast Bank PKO przekaże 20 tysięcy złotych na operację 9-letniej Klementynki. Dziewczynka cierpi na niewydolność serca oraz kardiomiopatię rozstrzeniową. Czeka na przeszczep.
Bieg Niepodległości to tylko jedno z wielu wydarzeń, które w stolicy mają uczcić odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. O godzinie 15:00 z placu Defilad wyruszy Marsz Niepodległości. Ma wziąć w nim udział nawet 50 tysięcy osób.
ZOBACZ MAPĘ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI
bf/roody