Trasa Toruńska opóźniona Drogowcy przesuwają termin


Przebudowa Trasy Toruńskiej łapie opóźnienie. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, drogowcy zakładają "niewielkie" przesunięcia w oddaniu inwestycji i szykują aneks do umowy z wykonawcą.

Chodzi o przebudowę Trasy Toruńskiej na odcinku od węzła Modlińska do węzła Piłsudskiego w Markach, do parametrów drogi ekspresowej S8.

Termin zagrożony

Oddanie przebudowanego, 7-kilometrowego odcinka miało nastąpić w kwietniu tego roku. Okazuje się jednak, ze termin ten jest zagrożony.

- Trwają rozmowy z wykonawcą inwestycji, czyli z firmą J&P-Avax S.A. nad aneksem do umowy - potwierdza Małgorzata Tarnowska, rzecznik GDDKiA i dodaje: - Pod koniec przyszłego tygodnia kończy się termin kontraktu. Wtedy powstanie aneks i będę mogła powiedzieć dokładnie, o ile termin oddania inwstycji się przesunie i co na to wpłynęło - dodaje.

Uzupełniają ekrany

Obecnie trwają prace przy uzupełnianiu ekranów w półtunelach. Jak informuje rzeczniczka, tuż po przerwie świątecznej nadzór budowlany przeprowadzi kontrolę obiektów, tzn. dwóch wiaduktów nad ulicą Modlińską i jednego nad torami PKP. - Dla tych przepraw staramy się o pozwolenie na użytkowanie - mówi Tarnowska.

su/roody

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości