Tak wyglądają stacje metra na Woli. Budowa ma się skończyć za 3 miesiące

Warszawa

Budowniczowie o postępie pracTVN24
wideo 2/2

Na wolskich stacjach metra trwają prace wykończeniowe. W tunelach ułożono już całe torowisko, na powierzchni trwa montaż stalowych konstrukcji wejść. Budowa wolskiego odcinka podziemnej kolejki ma zakończyć się za nieco ponad trzy miesiące.

Na trzech wolskich stacjach: Młynów, Płocka i Księcia Janusza trwają prace wykończeniowe. Wykonawca ma czas do 28 listopada na oddanie inwestycji.

Stołeczni urzędnicy pochwalił się nowymi stacjami.

Płocka

Prawie na całej stacji Płocka można zobaczyć już podłogę z lastryka. Zamontowano schody ruchome z antresoli na peron, a także jedną z wind. Kończą się już prace związane z układaniem różnego rodzaju instalacji.

Jak podaje ratusz, roboty toczą się również na powierzchni. "Wkrótce odtworzona zostanie nawierzchnia Płockiej – w pierwszej kolejności na terenach spółdzielczych. Wszystkie prace drogowe w tym rejonie potrwają do końca października. Wówczas ulica Płocka ma być przygotowana do udostępnienia kierowcom" – podaje w komunikacie ratusz.

Młynów

Na stacji Młynów skończyła się już budowa siedmiu wejść na perony.

"Pod ziemią kamieniarze kończą układanie glazury w łazienkach, a także okładziny filarów na peronach. Gotowe jest natomiast posadzka i zamontowane wszystkie cztery windy" – informują urzędnicy.

Księcia Janusza

Wykonawca na Księcia Janusza montuje stalowe konstrukcje pawilonów. Gotowe są cztery z dziewięciu wejść.

Obok podziemnego przystanku Księcia Janusza niedawno ruch został przełożony na odtworzoną, północną część ulicy Górczewskiej, co pozwoli na dokończenie pracy przy wentylatorni.

Ponadto, w piątek, także w rejonie biura budowy, na wysokości Jana Olbrachta, ruch został przełożony na północną nitkę ulicy Górczewskiej.

Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM
Budowa metra na Wolę | UM

Różne stacje, różne kolory

Pod koniec ubiegłego roku urzędnicy poinformowali, jaką kolorystykę będą miały przyszłe stacje. Księcia Janusza będzie wykończona w szarościach betonu, a sufity i niektóre ściany pokryją intensywnie zielone panele. Na stacji Młynów dominować będą kolory biały i niebieski. Biel posłuży między innymi do wykończenia sufitów i podłóg, natomiast niebieski będzie obecny na ścianach zatorowych. Pomarańczowy, żółty i brązowy to kolory ostatniej z budowanych stacji Płocka. Tam charakter wnętrza podkreślać będą różnobarwne miedziane panele o jednolitej lub siatkowatej strukturze.

Za budowę metra na Woli odpowiada turecka firma Gulermak. Zgodnie z harmonogramem wszystkie prace powinny zakończyć się w grudniu 2019 roku.

Stacja Płocka umiejscowiona jest pod Płocką w rejonie skrzyżowania z Wolską. Młynów zlokalizowano pod Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie Sokołowskiej i Syreny. Księcia Janusza pod Górczewską w rejonie skrzyżowania z Księcia Janusza.

Kamień węgielny wmurowano 11 sierpniaLech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz