Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Strzały do koparki na budowie? "Pocisk minął głowę operatora"

Najnowsze

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plKierownik budowy szuka świadków zdarzenia

W rejonie budowy jednego z osiedli na Odolanach ktoś strzelał do koparki - informuje kierownictwo budowy. Sprawą zajmuje się policja. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.

Według informacji kierownictwa budowy, do niebezpiecznego incydentu doszło w środę 26 lipca około godziny 12, w rejonie osiedla Dobra Wola przy ulicy Jana Kazimierza. Powiadomiono o nim w ogłoszeniach wywieszonych w pobliskich blokach.

- Znajdowały się w windach. A ponadto wspólnota mieszkaniowa przesłała nam jego skan drogą mailową - mówi pan Marek, Reporter 24, który poinformował nas o zdarzeniu.

"Z budynku Dobra Wola II (tak to ocenia policja) 26 lipca około godziny 12:00 ktoś strzelił z broni palnej do operatora maszyny budowlanej Manitou. Pocisk minął głowę operatora maszyny i przebił szybę pojazdu" - czytamy w piśmie budowniczych osiedla.

Stłuczona szyba

Jego autorzy podkreślają, że konsekwencją zdarzenia "mogła być nawet śmierć operatora maszyny budowlanej". Dodają też zdjęcie stłuczonej w wyniku strzałów szyby koparki.

Za budowę osiedla odpowiada deweloper Dantex. Joanna Gębska odpowiadająca za komunikację firmy z mediami informuje, że wszystkie kwestie związane z wypadkiem zostały przekazane policji, która zajmuje się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

- Jeśli chodzi o stan mężczyzny [operatora koparki - red.], nie zagraża niebezpieczeństwu jego zdrowia i życia - dodaje w rozmowie z tvnwarszawa.pl.

Szukają świadków

O sprawę zapytaliśmy komendę policji na Woli. - Dostaliśmy zgłoszenie o strzałach oddanych w kierunku koparki. Na razie mogę powiedzieć jedynie, że zajmujemy się sprawą, prowadzimy postępowanie - informuje krótko Joanna Malina.

Kierownictwo budowy osiedla apeluje do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia, aby zgłaszać to w komendzie przy Żytniej. Liczą, że dzięki temu szybciej uda się ująć odpowiedzialną za strzały osobę.

Na Odolanach powstaje coraz więcej nowych osiedli. Zobacz je z lotu ptaka:

Kurz z budowy na Odolanach
Kurz z budowy na OdolanachMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kw/ran

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości