Prace zawieszone. Miasto stawia ultimatum w sprawie stadionu Polonii

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Trening reprezentacji Polski przed meczem z Łotwą na stadionie Polonii
Trening reprezentacji Polski przed meczem z Łotwą na stadionie PoloniiTVN24
wideo 2/2
TVN24Trening reprezentacji Polski przed meczem z Łotwą na stadionie Polonii

Ratusz oficjalnie wstrzymuje prace nad budową stadionu Polonii. Urzędnicy tłumaczą swoją decyzję problemami finansowymi i organizacyjnymi klubu. 

Ta decyzja wisiała w powietrzu. Zakulisowo mówiło się, że 400 milionów złotych na stadion, halę i jeszcze jeden budynek, w dobie ścinania inwestycji z związku zmniejszonymi wpływami z PIT, jest mrzonką. Ale ratusz przekonywał, że budowa przy Konwiktorskiej nie jest zagrożona. W maju rozstrzygnął konkurs architektoniczny na obiekty, a jeszcze we wrześniu wiceprezydent Renata Kaznowska mówiła stanowczo, że inwestycja będzie realizowana. Jeszcze na początku tego miesiąca zapewniano, że pracę mogą ruszyć w 2021 roku.

Teraz jednak w długim oświadczeniu opublikowanym na stronie urzędu miasta, a skupiającym się przede wszystkim na opisie wspierania klubu przez ratusz, przyznaje: "Warszawa jest zmuszona zawiesić prace nad modernizacją kompleksu sportowego".

"Warszawa jest zmuszona zawiesić prace"

Pretekstu dostarczył sam klub. Polonii i nie udało się przyciągnąć poważnych sponsorów, trawią ją wewnętrzne konflikty, których pokłosiem jest niedawna rezygnacja prezesa Petera Kaluby. Nie układa się dobrze współpraca między szkolącą akademią MKS Polonią a głównym, IV ligowym zespołem Polonii.

"W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi sytuacji na Polonii oraz niewywiązywania się przez nią ze swoich zobowiązań - brak sponsora strategicznego, generowane kolejne zadłużenie, brak planu naprawczego – m.st. Warszawa wystąpiło do Polonii o wyjaśnienia oraz przedłożenie do 30 listopada br. szczegółowego i realnego planu naprawy i rozwoju Polonii Warszawa S.A." - czytamy w oświadczeniu.

Na koniec ratusz przyznaje wprost: "Do czasu otrzymania planu naprawy i odpowiednich dokumentów, mając na względzie powagę sytuacji oraz konieczność zabezpieczenia interesu miasta, Warszawa jest zmuszona zawiesić prace nad modernizacją kompleksu sportowego zlokalizowanego przy ul. Konwiktorskiej 6".

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/b

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości