Najnowsze

Śmierć w szkole w Wawrze. "Zaatakował ostrym narzędziem"

Najnowsze

[object Object]
Tragedia w szkole (materiał z 10 maja)TVN24
wideo 2/6

Tragiczne zdarzenie na terenie jednej z wawerskich szkół podstawowych. Nie żyje młoda osoba zaatakowana "ostrym narzędziem". Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Jak ustaliliśmy, do tragicznego zdarzenia doszło na terenie szkoły podstawowej numer 195 przy ulicy Króla Maciusia.

"Doszło do awantury"

Tomasz Oleszczuk z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji poinformował ogólnie, że sprawa dotyczy jednej ze szkół. Zgłoszenie do służb dotarło około godziny 10.30.

- Doszło do awantury między dwójką młodych ludzi, jeden z nich zaatakował ostrym narzędziem, wskutek czego druga osoba nie żyje – powiedział Oleszczuk.

Służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia. - Policjanci są na miejscu, pracują pod nadzorem prokuratora. Nie ma żadnego zagrożenia dla pozostałych dzieci - zaznacza w rozmowie z tvnwarszawa.pl Oleszczuk.

"Była prowadzona reanimacja"

Rzecznik stołecznej policji dodał później przed kamerą TVN24, że zgłoszenie dotyczyło "kłótni między chłopakami".

- Wstępne informacje wskazywały, że jeden z nich miał użyć niebezpiecznego narzędzia, przybyli na miejsce policjanci, potwierdzili to zgłoszenie - relacjonował Sylwester Marczak. I dodał, że na miejscu "prowadzona była między innymi reanimacja". - Niestety była nieskuteczna. Musimy przeprowadzić oględziny tego miejsca - zaznaczył rzecznik KSP.

- To stało się nagle, znienacka. Rozmawiałem sobie z kolegą, patrzę, zaczęli się szarpać. Myślałem, że zaraz przestaną, bo pani już była - opowiadał reporterce TVN24 jeden z uczniów. I dodał, że napastnik miał zranioną rękę. - Widziałem jak rzucił nożem i poszedł do pani pielęgniarki - opowiadał.

Jak przekazał nam Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, śledczy na razie nie udzielają informacji w tej sprawie.

- Pierwszej pomocy próbował udzielać jeden z nauczycieli. Pojawiło się też pogotowie. Niestety poszkodowanego nie udało się uratować. Od tego momentu w szkole są policjanci i prokuratura. Był też prezydent Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wparcie psychologiczne dla uczniów i dla rodziny ofiary, jak i sprawcy. Zapowiedział też wyciągnięcie wniosków z tragedii - relacjonował przed godziną 15 Paweł Łukasik, reporter TVN24.

Odwołane lekcje

- Otrzymaliśmy informację o tym zdarzeniu. Jesteśmy w kontakcie z dyrektorem szkoły. Monitorujemy sytuację - powiedział z kolei Andrzej Kulmatycki, rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Później dodał, że w szkole został powołany sztab kryzysowy. - Nasz pracownik, wizytator również będzie w placówce jeszcze dzisiaj. Celem naszych działań jest przede wszystkim otoczenie opieką psychologiczną społeczności szkolnej - zaznaczył Kulmatycki.

Lekcje w szkole zostały odwołane.

Dyrekcja SP 195 poinformowała w komunikacie zamieszczonym na stronie szkoły, że uczniowie mogą skorzystać z pomocy psychologicznej. W piątek jest to możliwe w Klubie Kultury Marysin. Dyżur będzie trwał do godziny 19. Podczas weekendu pomoc będzie udzielana w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy Żegańskiej 1a (w godzinach 10-15). Pomoc psychologów można również uzyskać pod numerem telefonu 508 663 201 (od 15 do 19).

"W poniedziałek uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem. W szkole zapewnione będzie odpowiednie wsparcie" - przekazuje dyrekcja.

mj/ran/pm

Pozostałe wiadomości