Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Rury na moście pontonowym już ułożone. "Dwa brzegi Wisły są już połączone"

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Tomasz Zieliński tvnwarszawa.plDwa brzegi Wisły są już połączone rurociągiem

Stołeczni urzędnicy poinformowali o zakończeniu układania rur na moście pontonowym. Teraz trwa montaż pomp - podali.

"Mamy to! Dwa brzegi Wisły są już połączone rurociągiem - właśnie zakończyliśmy układanie rur na moście pontonowym! Teraz czas na kolejny etap, praca wre!" - poinformował stołeczny ratusz. A MPWiK sprecyzowało, że trwa montaż pomp, którymi ścieki będą tłoczone do tymczasowego układu. Na sobotę zaplanowano łączenie rurociągu z rurami na lewym brzegu.

Przeprawa przy moście

Przeprawę na Wiśle ustawiło wojsko, nieopodal mostu Marii Skłodowskiej-Curie. W czwartek od rana pracownicy Uponor firmy, budującej na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji tymczasowy przesył, układali na moście wielkich rozmiarów rolki. W piątek rzeczniczka ratusza informowała, że trwają próby obciążeniowe mostu.

Z kolei w środę po południu wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński wyraził przekonanie, że w ciągu dwóch tygodni zacznie się "tłoczenie" ścieków bypassem.

Zaangażowano 200 żołnierzy

Żołnierze wojsk inżynieryjnych zaczęli budowę przeprawy przez Wisłę we wtorek. W akcję zaangażowanych było 200 żołnierzy. Most pontonowy połączył dwa brzegi Wisły w środę, ale saperzy pracują dalej. Muszą zabezpieczyć przeprawę. Nad jej utrzymaniem czuwa 50 saperów.

Wojsko zakłada, że most będzie można użytkować do końca listopada. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba, i warunki będą sprzyjające, to saperzy mogą go utrzymać dłużej.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni Czajka doszło w sobotę 29 sierpnia. Poprzednia awaria kolektorów nastąpiła rok temu, również pod koniec sierpnia.

Ruszyła budowa mostu pontonowego

Rozpoczęła się budowa mostu pontonowego na WiśleTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl