Rugby, lekkoatletyka, windsurfing. Sportowy weekend w Warszawie

mat. organizatoraWiatraki wytwarzają sztuczny wiatr o prędkości 70 km/h

IX Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci, mecz rugby, turniej piłkarski i bieg na Białołęce oraz windsurfing na Stadionie Narodowym. W ten weekend warszawiaków czeka mnóstwo sportowych atrakcji.

Sobota to drugi dzień imprezy- Windsurfing na Narodowym. Już od 12.00 otwarta będzie wioska windsurfingowa obok stadionu.

Windsurfing na Narodowym

Specjalne miasteczko będzie czynne w sobotę i niedzielę od godziny 12.00 do 22.00. Znajdą się w nim m.in. specjalna strefa chilloutu, stoiska wystawców związanych ze sportami wodnymi oraz festiwal foodtrucków. Na promenadzie będą się również odbywały Warsztaty Longboardowe (od godz. 12.00 do 18.00). Dodatkowo na śmiałków mocnych wrażeń w sobotę i niedzielę od godz. 18.00 do 19.30 czekać będzie dodatkowa atrakcja - Tarp Surfing, czyli dyscyplina, która pozwala dzięki deskorolce poczuć się jak na fali, ale bez wskakiwania do wody.

W ramach Halowego Pucharu Świata w Windsurfingu, które jest częścią prestiżowego cyklu PWA World Tour zobaczymy najlepszych windsurferów na świecie, na czele z 9-krotnym mistrzem świata Stevem Allenem. O punkty będą walczyć także Polacy.

Jak dojechać?

Imprezie towarzyszyć będą zmiany w organizacji ruchu. W sobotę od godz. 17.00 do 20.30 oraz w niedzielę, od godz. 12.00 do 15.00 obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Waszyngtona, Saska, Zwycięzców i Wał Miedzeszyński będzie wyłączony z ruchu za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez urząd dzielnicy), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych.

Po imprezie, gdyby znaczna część publiczności chciała pieszo wracać do centrum miasta wyłączona z ruchu zostanie aleja i most Poniatowskiego (na odcinku rondo Waszyngtona - rondo de Gaulle’a). Po zamknięciu ul. Francuskiej, autobusy linii 117, 138, 146 pojadą objazdem - ulicami Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona.

W przypadku wyłączenia z ruchu mostu Poniatowskiego (6 września, od godz. 23.00 i 7 września, od godz. 20.00) na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22, 24, 77 oraz autobusowe: 102, 111, 117, 141, 158, 166, 507, 517, 521, N22, N24 i N72. Podczas wyłączenia ruchu tramwajowego w Alejach Jerozolimskich zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z (Pl. Zawiszy – Krucza). Kibice wracający do domów (6 września od godz. 23.00 i 7 września od godz. 20.00) będą mogli wtedy skorzystać z dodatkowych kursów linii: 3 (Al. Zieleniecka – Gocławek), 509 (Rondo Waszyngtona – Gocław), N42 (Centrum - Os. Górczewska), N43 (Dw. Centralny – Chomiczówka) i N81 (Centrum – Branickiego). Zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe: 902 (Wybrzeże Szczecińskie - Dw. Centralny) oraz 903 (Rondo Waszyngtona - Bródno-Podgrodzie).

Jeśli most nie zostanie zamknięty pasażerowie będą mogli korzystać z linii 507 (Rondo Waszyngtona - Dw. Centralny). Linia 902 nie będzie uruchamiana.

Rugby na Polonii

W sobotę o 18.00 na stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6 rozpocznie się mecz mecz rugby pomiędzy reprezentacjami Polski oraz Szwecji.

- Wielkie emocje i walka na 100 procent możliwości – zapowiadał trener Marek Płonka na konferencji prasowej.

To kolejna rozgrywka w zmaganiach o Puchar Narodów Europy Dywizji 1B. Polacy są faworytami, ale Szwedzi potrafią być groźni.

- Szwecja tylko teoretycznie jest najsłabsza w naszej grupie. Nie wiemy w jakim składzie przyjedzie do nas ten zespół, co dodatkowo utrudnia nam zadanie – mówił Płonka. Od wyniku meczu będzie zależało, czy biało-czerwoni zawalczą o awans do Dywizji 1A.

Lekkoatletyka na OrleZ kolei w niedzielę na Stadionie Orła przy Podskarbińskiej 12 o godz.15.00 odbędzie się IX Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie "Sport Dzieci i Młodzieży". Wezmą w nim udział dzieci w wieku od 11 do 13 lat z Estonii, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski.Polskę reprezentować będą finaliści XX Ogólnopolskiego Finału "Czwartków Lekkoatletycznych". Młodzi sportowcy zmagać się będą w 6 konkurencjach - bieg na 60m, 300m, 600m (dziewczęta), 1000m (chłopcy), skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Dzieci wystartują w 3 grupach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców.

Piłka nożna i bieg na Białołęce

Białołęka przygotowała natomiast turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz bieg przez most. Turniej odbędzie się w godz. 10.00 – 20.00, na boisku przy ul. Strumykowej 21. Podczas biegu wprowadzone zostaną także zmiany w organizacji ruchu, dlatego należy spodziewać się utrudnień od godz. 11.

Windsurfing na Narodowym to prawdziwa gratka dla amatorów sportów wodnych:

Reklama imprezy
Reklama imprezyPL 2012+

Źródło zdjęcia głównego: mat. organizatora

Pozostałe wiadomości