Rembertów ma nowy przystanek kolejowy


Między Zielonką a Rembertowem powstał nowy przystanek kolejowy Warszawa - Mokry Ług. Jest on granicznym między strefami, dlatego w zależności od kierunku podróży potrzebne będą różne bilety. Pociągi zaczną się tam zatrzymywać od 1 sierpnia. Mieszkańcy osiedla Mokry Ług w Rembertowie zyskają możliwość wygodnego dojazdu pociągiem do centrum Warszawy. Przystanek jest już gotowy, pociągi zaczną się tam zatrzymywać po weekendzie.

Dwa kierunki, dwie taryfy

Przystanek powstał na linii z Warszawy Wschodniej do Tłuszcza, między przystankami Rembertów i Zielonka Bankowa. Jest granicznym między pierwszą a drugą strefą biletową, dlatego w zależności od kierunku jazdy obowiązywać będzie inna taryfa.

- Pasażerowie podróżujący z niego pociągami Kolei Mazowieckich na podstawie biletów ZTM (od dobowego "wzwyż") w kierunku Zielonki powinni mieć bilety ważne w drugiej strefie biletowej. Natomiast osoby jadące w kierunku centrum Warszawy mogą korzystać z biletów ważnych w strefie pierwszej – poinformował Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

To nie jedyne ułatwienie dla mieszkańców. Wyremontowano także przystanek Zielonka Bankowa. Są nowe wiaty, oświetlenie, ławki, tablice informacyjne i są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. skw/r

Przejście przy Cyrulików otwarte
Przejście przy Cyrulików otwarteTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP

Pozostałe wiadomości