Ratusz ostrzegał przed zwężeniem, drogowcy nie mają go w planach

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plModlińska nie została zwężona

Choć ratusz informował, że w ten weekend kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ulicy Modlińskiej, zmiany nie zostały wprowadzone. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekonuje, że wykonawca... nie miał tego w planach.

Arteria miała zostać zwężona o jeden pas ruchu na odcinku od Trasy Toruńskiej do ul. Elektronowej w kierunku Tarchomina.

- Utrudnienia związane są z wymianą masztów oświetlenia. Zostaną powtórzone w kolejne dwa weekendy, tj. 7-8 lutego i 14-15 lutego - informowali pod koniec stycznia drogowcy. Wciąż ta informacja podawana jest także na stronie internetowej ratusza i tej poświęconej remontowi Trasy AK.

"Nie planowano zmian"

W sobotę rano na miejsce pojechał nasz reporter. - Nie wprowadzono żadnych zmian. Pas nie został zwężony - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Czemu nie wprowadzono nowej organizacji ruchu? - Wykonawca nie planował już w ten weekend żadnych zawężeń – przekonuje w sobotę Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka GDDKiA.

Od poniedziałku zmiany

Nie na długo odpoczną kierowcy od zmian związanych z przebudową Trasy AK.

Od 16 lutego (poniedziałek) spodziewać się muszą nocnych utrudnień ( godz. 22.00 -5.00) na Wybrzeżu Gdyńskim na węźle Wisłostrada. I tak:

- 16/17 lutego - zawężenie lewostronne zachodniej (w kierunku centrum) jezdni Wisłostrady,

- 17/18 lutego - zawężenie lewostronne wschodniej (w kierunku Gdańska) jezdni Wisłostrady,

- 18/19 lutego – zawężenie prawostronne wschodniej (w kierunku Gdańska) jezdni Wisłostrady,

- 19/20 lutego – zawężenie lewostronne łącznicy zjazdowej na węźle Wisłostrada (relacja Poznań-Gdańsk),

- 20/21 lutego – zawężenie prawostronne łącznicy zjazdowej na węźle Wisłostrada (relacja Poznań-Gdańsk).

Kolejne roszady

Od 18 lutego ok. godz. 22.00 do 1 marca zamknięta będzie też boczna, południowa jezdnia pod wiaduktem ul. Słowackiego. Ruch od ulic Broniewskiego i Żelazowskiej będzie skierowany na pas jezdni głównej Trasy AK. Powstanie tam tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku Wisły.

Od piątku 20 lutego od godz. 22.00 przez 3 kolejne dni zamknięta będzie też łącznica zjazdowa z trasy na ul. Wybrzeże Gdyńskie na węźle Wisłostrada.

Przebudowa trasy AK

Utrudnienia związane są z przebudową Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK. Przebudowa ma potrwać do października 2015 r.

Czytaj też: zwęzili jezdnię na Trasie AK:

Zmiany na Trasie AK
Zmiany na Trasie AKLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su/ran

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości