W najbliższych dniach pogoda nas nie rozpieści, bardziej przypominać będzie tę zimową niż jesienną. Wychodząc z domu, warto pamiętać o ciepłych ubraniach i parasolkach.
Sprawcą mało optymistycznych prognoz jest m.in. potężny niż znad Bałkanów, który napłynie nad Polskę w ciągu najbliższej doby. Z kolei z północy napływa zimne powietrze pochodzenia arktycznego.
Na niedzielny spacer warto ubrać się ciepło. Tego dnia na niebie dominować będzie umiarkowane zachmurzenie, ale termometry przed południem wskażą tylko 5 st. Celsjusza. W ciągu dnia temperatura wzrośnie o 3 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.
Jaka będzie pogoda w niedzielę w nocy i w poniedziałek?
Noc: Pogodnie. Temp. min. w nocy 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie waha się.
Dzień: Pochmurno z opadami deszczu. Temp. maks. w dzień 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 40km/h, wschodni. Ciśnienie waha się.
Deszczowy tydzień
O parasolach trzeba będzie pamiętać w poniedziałek. Jak informuję meteorolodzy, pogoda zacznie wtedy bardziej przypominać tę zimową niż jesienną. W całej Polsce będzie pochmurno. Temperatura w Warszawie maksymalnie osiągnie 7 st. Celsjusza. Do tego dojdą opady deszczu i wiatr, który okresami będzie dość silny.
Podobna pogoda czeka nas we wtorek, środę i czwartek.
WIĘCEJ O POGODZIE CZYTAJ NA TVN METEO
Prognoza pogody na pięć dni
jk/AD
Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl