Najnowsze

Wjechał na przejazd, gdy opadały rogatki. "Zmusił maszynistę do gwałtownego hamowania"

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niebezpieczne zachowanie kierowcy na przejeździe kolejowym
KPP w Ostrowi Mazowieckiej Niebezpieczne zachowanie kierowcy na przejeździe kolejowym

Kierowca auta osobowego wjechał na przejazd kolejowy, gdy opadały szlabany. Utknął pomiędzy nimi a torowiskiem, w minimalnej odległości od przejeżdżającego składu. Policja podaje, że jego zachowanie wymusiło gwałtowne hamowanie pociągu. - Mógł doprowadzić do wielkiej tragedii - oceniają funkcjonariusze.

Nagranie niebezpiecznej sytuacji opublikowali policjanci z Ostrowi Mazowieckiej. Zarejestrowały ją w sobotni poranek kamery na przejeździe kolejowym w miejscowości Prostyń w gminie Małkinia Górna.

- Kierowca skody, 82-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego wjechał autem na przejazd przy zamkniętych rogatkach i włączonej sygnalizacji świetlnej zakazującej wjazdu na przejazd kolejowy. Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy zmusiło maszynistę pociągu relacji Ełk - Wrocław Główny do gwałtownego hamowania - relacjonuje Marzena Laczkowska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Na filmie udostępnionym przez policję widzimy, że kierowca zatrzymał się na przejeździe w momencie, gdy rogatki opadały. Jedna z nich zatrzymała się początkowo na dachu pojazdu. Wówczas mężczyzna nieznacznie cofnął, po czym ruszył do przodu, ustawiając się między torami a szlabanem. Chwilę później przejechał tamtędy pociąg.

Zdaniem policjantów mężczyzna mógł swoim zachowaniem "doprowadzić do wielkiej tragedii". Po analizie nagrań z monitoringu funkcjonariusze z Małkini ustalili kierowcę auta. - 82-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego został ukarany mandatem w kwocie dwóch tysięcy złotych - informuje Laczkowska.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

"Przy zderzeniu z pociągiem z auta niewiele zostanie"

Policjanci apelują do kierowców o "więcej zdrowego rozsądku i nie igranie z własnym życiem". - Wjeżdżanie na przejazd kolejowy przy opuszczonych rogatkach to tylko jeden krok do tragedii. Pamiętajmy, że maszynista prowadzący skład pociągu o wadze kilku tysięcy ton nie zatrzyma natychmiast pojazdu, a przy zderzeniu pociągu z autem z tego drugiego niewiele zostanie - przestrzega policjantka.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o podobnym incydencie w miejscowości Chrośla pod Mińskiem Mazowieckim. Kierowca autokaru szkolnego przejechał przez przejazd kolejowy, omijając slalomem zamknięte rogatki. Mińska prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Pozostałe wiadomości