Jest akt oskarżenia w sprawie brutalnego zabójstwa na Grochowie

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała osiem osób w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa (wideo z grudnia 2020 roku)
Policja zatrzymała osiem osób w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa (wideo z grudnia 2020 roku)
KSP
KSPZatrzymania w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa

Prokuratura Krajowa poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa dokonanego w ubiegłym roku na Grochowie. Trzem mężczyznom grozi dożywocie.

Ciała dwóch starszych osób odnaleziono w połowie lutego ubiegłego roku w jednym z mieszkań na Grochowie. Policję powiadomiła zaniepokojona brakiem kontaktu z małżeństwem rodzina. W związku z tym zdarzeniem wszczęto śledztwo pod nadzorem Prokuratury Krajowej.

Podejrzani w tej sprawie zostali zatrzymani pod koniec ubiegłego roku. W Ożarowie Mazowieckim policjanci zatrzymali 53-letniego mężczyznę podejrzanego o zlecenie zabójstwa, wcześniej notowanego za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, powiązanego, jak wynika z policyjnych ustaleń, z ożarowską grupą przestępczą. Jeden z podejrzanych o dokonanie zabójstwa, 43-latek, notowany już za przestępstwa, został zatrzymany w Ołtarzewie. Kolejnego podejrzanego - 38-latka, policjanci zatrzymali w Wejherowie.

Jak informowała Komenda Stołeczna Policji, w związku z tą sprawą zatrzymano wtedy jeszcze pięć osób, które mimo posiadania informacji o dokonaniu zabójstwa, nie zawiadomiły o tym organów ścigania. Po przedstawieniu zarzutów zostali objęci dozorem.

Akt oskrażenia

W czwartek Prokuratura Krajowa poinformowała o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia w sprawie tej zbrodni. "Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie oskarżył 53-latka o podżeganie do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie" - przekazał w komunikacie dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Ponadto 53-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży 118 tysięcy dolarów oraz posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia. Z kolei 38-latek i 43-latek zostali oskarżeni o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Oskarżonym grozi kara dożywotniego więzienia. Wszyscy trzej znajdują się w areszcie.

Jak ustalił dziennikarz tvn24.pl Robert Zieliński, o planie zlecenia zabójstwa pary 80-latków przez gangstera z grupy ożarowskiej dowiedział się policjant z CBŚP. Przestępca wcześniej groził małżeństwu seniorów, o czym została powiadomiona prokuratura. Mimo to nikt nie przeszkodził w dokonaniu zbrodni. CZYTAJ WIĘCEJ: Policja nie zapobiegła zabójstwu starszego małżeństwa, choć funkcjonariusz CBŚP znał wcześniej plany gangstera

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości