Przygotuj się na:

METRO NA BRÓDNIE

Nowe stacje drugiej linii metra zapewnią sprawne połączenie Targówka z Pragą i Śródmieściem, Wolą i Bemowem. Przybędzie linii autobusowych, które umożliwią szybki dojazd do metra. Jednocześnie niektóre linie przestaną kursować, a trasa innych nieznacznie się zmieni.

Najnowsze

Program obchodów beatyfikacji Jana Pawła II

Najnowsze

portretjp2.pl
| Zachodnipomorsk Urząd Celno-Skarbowyportretjp2.pl

Msza święta na pl. Piłsudskiego, uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej i na Woli to trzy główne miejsca w Warszawie, gdzie wierni mogą wziąć udział w obchodach beatyfikacji Jana Pawła II.

Na pl. Piłsudskiego od godz. 10.00 rozpoczęła się transmisja mszy beatyfikacyjnej z Watykanu. Z kolei około godz. 12.00 planowana jest msza święta pod przewodnictwem biskupa Jareckiego.

Tuż po beatyfikacji z pl. Piłsudskiego Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie ruszy przystrojony biało-żółtymi kwiatami papamobile z 1979 roku. Pojazd będzie można oglądać przez cały dzień.

Natomiast wieczorem, o godz. 21.00 na placu Piłsudskiego odbędzie się koncert "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Muzykę do tekstów Karola Wojtyły skomponował jazzman, kompozytor, pianista - Joachim Mencel. W trakcie koncertu wystąpią artyści z różnych stron świata, m.in.: Dino Saluzzi, Jorgos Skolias, Ewa Bem, Valerie Ekoume.

Uroczystości w Wilanowie

Obchody trwają również pod Świątynią Opatrzności. Wierni o godzinie 9 wzięli udział w mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego. O godzinie 10 na telebimie rozpoczęła się transmisja z Watykanu.

Po beatyfikacji, około godziny 13 zostanie odsłonięty portret Jana Pawła II złożony ze 105 tysięcy nadesłanych zdjęć. Portret ma mieć 50 metrów szerokości i 26 metrów wysokości.

Miasteczko dla dzieci

W Wilanowie zostanie otwarte miasteczko dla dzieci, które pojadą "papieską ciuchcią", zwiedzą "miasta" związane życiem Karola Wojtyły: Wadowice, Kraków, Rzym, Warszawę. Będą mogły poznać historię życia i świętości Jana Pawła II. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przeprowadzi zbiórkę eksponatów - pamiątek związanych papieżem.

Czuwanie na Woli

W parku Moczydło na Woli, przy figurze Jezusa Miłosiernego, u zbiegu ulic Deotymy i Górczewskiej, rozpoczęło się całodzienne czuwanie. Wierni zaczęli modlitwę o poranku, a zakończy późnym wieczorem.

aq/par

materiały organizatora
materiały organizatoramateriały organizatora | TVN 24, Nadleśnictwo Międzychód

Źródło zdjęcia głównego:  | Zachodnipomorsk Urząd Celno-Skarbowy

Pozostałe wiadomości