Zginął na ulicy od ciosu nożem w szyję

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
Policja w PłockuPodejrzany o zabójstwo w Płocku

Rana kłuta szyi była przyczyną śmierci 33-letniego obywatela Ukrainy. Zginął w nocy z soboty na niedzielę w centrum Płocka. Jego 32-letni znajomy usłyszał zarzut zabójstwa. - Ze wstępnych ustaleń śledzwa wszczętego w tej sprawie wynika, że motywem działania były powody osobiste - poinformowała prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska.

Wcześniej policja informowała, że w nocy z soboty na niedzielę na jednej z ulic Płocka znaleziono rannego 33-latka. Mimo podjętych działań medycznych mężczyzna zmarł. Jak podawano w komunikacie, w związku z tą sprawą zatrzymano dwie osoby. Z uwagi na dobro prowadzonych czynności policja nie udzielała szczegółowych informacji na temat okoliczności zdarzenia, w tym m.in. dotyczących obrażeń ofiary, a także jego personaliów oraz osób zatrzymanych.

Świadek i podejrzany

Szefowa płockiej prokuratury rejonowej przekazała w poniedziałek, że jedna z zatrzymanych osób została w niedzielę przesłuchana w charakterze świadka, a następnie zwolniona, natomiast wobec drugiej osoby, 32-letniego obywatela Ukrainy, "sformułowano zarzut z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego, czyli dotyczący przestępstwa zabójstwa".

Jak podkreśliła, na sfomułowanie zarzutu zabójstwa wobec jednego z zatrzymanych w sprawie pozwoliły podjęte jeszcze w niedzielę działania, w tym wykonanie szeregu czynności procesowych, jak przesłuchania naocznych świadków zdarzenia, zabezpieczenie nagrania z monitoringu oraz przeprowadzenie sekcji zwłok.

- Wstępne wyniki sekcji zwłok wskazują, że 33-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, zmarł śmiercią gwałtowną na skutek rany kłutej szyi z uszkodzeniem dużego naczynia żylnego – wyjaśniła prokurator Orkwiszewska. Dodała, iż obrażenia ofiary powstały w wyniku pchnięcia nożem.

- Ofiara i podejrzany znali się. Ze wstępnych ustaleń wynika, że motywem działania podejrzanego był sprawy osobiste - zaznaczyła prokurator rejonowa w Płocku, zastrzegając, iż z uwagi na dobro prowadzonego postępowania i planowanych dalszych czynności nie może udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Zgodnie z art. 148. par. 1. Kodeksu karnego, kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. 

Informowaliśmy o procesie Patryka D. oskarżonego o zabójstwo 23-letniej Pauliny:

Ruszył proces Patryka D. oskarżonego o zabójstwo 23-letniej Pauliny (26.10.2021)
Ruszył proces Patryka D. oskarżonego o zabójstwo 23-letniej Pauliny26.10| Ruszył proces Patryka D. oskarżonego o zabójstwo swojej byłej dziewczyny Pauliny. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał najpierw zabić, a później rozczłonkować ciało kobiety i porzucić je na polu niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego (Pomorskie). Grozi mu dożywocie.TVN24

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Policja w Płocku

Pozostałe wiadomości