Pierwsze usterki II linii. Zepsuły się schody na trzech stacjach


Kilka godzin po uruchomieniu II linii metra doszło do pierwszych awarii. Zepsuły się schody ruchome na trzech stacjach: Rondo ONZ, Nowy Świat - Uniwersytet i Centrum Nauki Kopernik.

- Jedne z dwóch schodów ruchomych przy peronie stacji Rondo ONZ nie działają - poinformował dziennikarz tvnwarszawa.pl Andrzej Rejnson. Ale to nie jedyne miejsca, w których zdarzyły się usterki.

- Do awarii schodów doszło także na stacjach Nowy Świat - Uniwersytet i Centrum Nauki Kopernik - przyznała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego. - Na wymienionych stacjach nie działa po jednym biegu schodów. Przyczyną awarii na jednej ze stacji jest wyłamany grzebień. Na innej spadła poręcz - dodała.

W komentarzach na forum tvnwarszawa.pl pojawiły się informacje, że problemy ze schodami były także na stacjach Dworzec Wileński i Świętokrzyska.

Jak zapewniła Bartoń, usterki są niewielkie, ale na ich naprawę trzeba będzie poczekać. - Zostały zgłoszone do firmy serwisowej. W poniedziałek specjaliści zajmą się ich naprawą - podała Bartoń.

Dla pasażerów, którzy od rana przychodzą obejrzeć nowe stacje, oznacza to niedogodności. W porannym szczycie ich skutki mogą być poważniejsze.

Tysiące ciekawskich

W niedzielę na darmowy przejazd podziemną kolejką zdecydowały się tysiące ciekawskich. Pierwsi pasażerowie wsiedli do wagonów o godz. 9.40. - Pociągi jeżdżą pełne, jak na I linii w godzinach szczytu. Najciaśniej jest na stacji dworzec Wileński. Gdy przyjeżdża pociąg, ciężko jest przejść peronem - relacjonował przed godz. 14 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Tłumy pasażerów pojawiły się także na stacji CNK i Nowy Świat - Uniwersytet. - To dziś jedne z najbardziej obleganych stacji - powiedziała nam Anna Bartoń.

Miało być otwarte w grudniu 2014

Centralny odcinek drugiej linii metra, o długości ponad 6 kilometrów, połączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Ma siedem stacji. Kolejno od zachodu na wschód są to: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat - Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński. Z pierwszą linią metra druga krzyżuje się na stacji Świętokrzyska.

Tak wyglądał start II linii metra:

"To jest historyczny moment"
"To jest historyczny moment"TVN24
Pełne wagony metra
Pełne wagony metraArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

jk/b

Źródło zdjęcia głównego: Andrzej Rejnson / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości