Otworzyli Nowolazurową

Ulica Nowolazurowa otwarta
Ulica Nowolazurowa otwarta
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plUlica Nowolazurowa otwarta

W piątek o godzinie 18.30 drogowcy udostępnili kierowcom 1340 metrów ulicy Nowolazurowej od Ryżowej do Traktorzystów.

- W poniedziałek była kontrola nadzoru budowlanego. Dzisiaj otrzymaliśmy decyzję, że możemy otworzyć fragment ulicy. O 13.00 spotyka się komisja dopuszczenia do ruchu. Po 13 otworzymy ulicę – informowała rano Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Otwarcie jednak opóźniło się. Komisja, która odbierała ulicę, zgłosiła uwagi. Zastrzeżenia dotyczyły tymczasowego oznakowania poziomego. - Robotnicy pracują i po zakończeniu prac ulica zostanie otwarta – zapewniła po godzinie 18.00 Gajewska.

Wreszcie o godzinie 18.30 pierwsze samochody wjechały na Nowolazurową.

Przejazd Nowolazurową
Przejazd NowolazurowąTomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Po dwa pasy ruchu

Do dyspozycji kierowców są po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Wybudowana została również ścieżka rowerowa. Są chodniki oraz zatoczki autobusowe.

Po obu stronach arterii znajdują się ekrany dźwiękoszczelne. Na skrzyżowaniach z ulicami Ryżową, Poczty Gdańskiej i Traktorzystów wybudowana została sygnalizacja świetlna.

Budują na raty

Oddany dziś odcinek, to tylko środkowy fragment ulicy, która ma połączyć węzeł Salomea w Al. Jerozolimskich z ulicą Chrościckiego. Odcinek od Traktorzystów do Chrościckiego jest opóźniony, bo zmieniono tam technologię budowy tunelu pod linią kolejową. - Konieczna była budowa wanny szczelnej, która zapobiega dostawaniu się wód gruntowych - wyjaśnia Gajewska. - Ta technologia pozwoli uniknąć sytuacji takich jakie miały miejsce np. na ul. Dźwigowej - dodaje.

Ten odcinek ma być gotowy w sierpniu 2013 roku. Wciąż niegotowy jest też fragment od Al. Jerozolimskich do Ryżowej. - Ten fragment jest częścią węzła Salomea, za który odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To ich trzeba pytać kiedy zostanie otwarty - informuje Gajewska.

Zgodę na budowę drogi S8 Salomea-Wolica wojewoda mazowiecki wydał w piątek. Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności. Wykonawca planuje, że prace uda się zakończyć do 2015 roku.

Są pieniądze na ostatni fragment

Docelowo w I etapie ulica Nowolazurowa ma połączyć Chrościckiego z Połczyńską. Tam konieczna jest jednak budowa wiaduktu nad torami kolejowymi i dwupoziomowego skrzyżowania z Połczyńską. - Chcemy aby prace przy budowie odcinka do ul. Połczyńskiej rozpoczęły się jeszcze w tym roku. Mamy na to pieniądze, będziemy ogłaszać przetarg - zapewnia Gajewska.

II etap obejmuje poszerzenie odcinka Lazurowej od Szeligowskiej do trasy S8 wraz z budową dwupoziomego skrzyżowania z Górczewską.

su/roody//b

Pozostałe wiadomości