"Na portalu ogłoszeniowym wyłudzał wrażliwe dane". 40-latek zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zatrzymanie podejrzanego o wyłudzanie danych na portalu ogłoszeniowym
Zatrzymanie podejrzanego o wyłudzanie danych na portalu ogłoszeniowymKSP
wideo 2/2
Zatrzymanie podejrzanego o wyłudzanie danych na portalu ogłoszeniowymKSP

Policjanci ustalili, że na portalu ogłoszeniowym pewien mężczyzna wyłudzał dane od kupujących, udając sprzedającego. Zatrzymali 40-latka, a w trakcie przeszukania w znalezionym sprzęcie wykryto urządzenia do masowego rozsyłania treści, a także narkotyki.

Jak podkreśliła policja, do zatrzymania podejrzanego doszło dzięki wspólnym działaniom policjantów z wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji i wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

W mieszkaniu sprzęt komputerowy i narkotyki

"40-letni mężczyzna na portalu ogłoszeniowym dokonywał wyłudzeń wrażliwych danych. Operacyjni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie ustalili, że numer telefonu, który posłużył do komunikacji na portalu z jednym z poszkodowanych, współpracuje z urządzeniem, które może służyć do rozsyłania masowych ilości wiadomości tekstowych. Po dokonaniu ustaleń i analiz, udali się w rejon jednego z lokali mieszkalnych na terenie Wrocławia, gdzie mógł przebywać mężczyzna dokonujący oszustw" - podano w komunikacie na ten temat.

Jak czytamy dalej, pod wytypowanym przez policjantów adresem przebywał 40-letni mężczyzna, u którego w trakcie przeszukania znaleziono "sprzęt teleinformatyczny mogący służyć do rozsyłania masowych ilości wiadomości tekstowych oraz narkotyki".

"Urządzenia były uruchomione i podłączone do laptopów, na których pracowało specjalne oprogramowanie oraz m.in. skonfigurowane oprogramowanie do pracy zdalnej - oprogramowanie narzędziowe umożliwiające zdalne sterowanie systemem operacyjnym poprzez Internet. Użytkownik za pomocą programu może między innymi sterować pulpitem, przeglądać strukturę katalogów na podłączonym komputerze oraz przesyłać dane" - wyjaśniła policja.

224 aktywne karty SIM różnych operatorów

Wymieniono też, że w slotach urządzeń znajdowały się karty SIM (224 aktywne karty SIM różnych operatorów) oraz anteny.

"Urządzenia były aktywne, o czym świadczyły migające przy slotach kart SIM kontrolki. W jednym ze slotów urządzenia ujawniono kartę o numerze, z którego dokonano przedmiotowego oszustwa. Ponadto na miejscu ujawniono zabezpieczono telefony komórkowe (pięć sztuk), dyski twarde, nowe karty SIM, wyłamki, używane karty SIM w ilości około kilku tysięcy, susz roślinny koloru zielonego mogący stanowić środki odurzające w postaci marihuany znajdujący się w różnych opakowaniach, a także karty bankomatowe" - podała KSP.

40-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty oszustwa internetowego oraz posiadania substancji zabronionych. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Autorka/Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości

Zatrzymali go, bo nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, bo ma dwa aktywne zakazy prowadzenia aut. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Nie zapiął pasów, może trafić do więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Gdzie jest burza? W sobotę 25.05 w wielu miejscach Polski pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Intensywnie pada, pojawia się grad i silnie wieje. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Gdzie jest burza? Grzmi, pada i wieje w wielu miejscach

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierowcę taksówki, który jechał slalomem. Zajechał mu drogę, by powstrzymać go od dalszej jazdy. Kierowca udawał, że źle się czuje. Badanie wykazało jednak, że był pod wpływem narkotyków.

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Zajechał mu drogę, by go zatrzymać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy miejscy patrolujący rejon Pragi zauważyli dym unoszący się nad terenem dawnej jednostki wojskowej. W tej okolicy często gromadzą się osoby w kryzysie bezdomności. Z zagrożonego terenu wyprowadzono mężczyznę.

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Nad dawną jednostką wojskową unosił się dym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W podwarszawskim Józefowie przypadkowo odkryto cenny zabytek sprzed tysięcy lat. Podczas prac w ogrodzie mieszkaniec znalazł krzemienną siekierę pochodzącą prawdopodobnie z okresu neolitu.

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

W ogrodzie znalazł krzemienną siekierkę sprzed tysięcy lat. "Sensacja"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy ogłosili dwa przetargi na realizację projektów z budżetu obywatelskiego. Zmiany dotyczą między innymi wolskich i bielańskich ulic. Celem zwycięskich projektów ma być poprawa komfortu pieszych i rowerzystów oraz estetyki przestrzeni miejskiej.

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Będzie więcej zieleni, ma też być bezpieczniej. Zmiany na kilku ulicach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przeciwko mieszkańcowi powiatu mławskiego toczyło się lub wciąż toczy osiem postępowań karnych. Wszystkie dotyczą łamania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Dlaczego tak notoryczne łamanie prawa jest w Polsce możliwe i co można zrobić, by to zmienić?

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Zakaz złamał dziewięć razy, ma kolejne. "To dla drogowego recydywisty nie jest żadna kara"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Służby interweniowały pod Piasecznem. Zgłoszenie dotyczyło pożaru grilla gazowego - informuje straż pożarna.

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Najpierw zapalił się grill gazowy, później ogień przedostał się na poddasze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przechodnie spacerujący po Śródmieściu zauważyli na chodniku porzucony karton. W środku znajdowały się dokumenty. Okazało się, że ich zawartość była chroniona prawem.

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Umowy i akty notarialnie w kartonie na chodniku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek na krajowej "pięćdziesiątce", gdzie zderzyły się samochód ciężarowy, dostawczy oraz motocykl. Jedna osoba nie żyje, trasa była zablokowana.

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Motocyklista uwięziony pod tirem po wypadku. Nie udało się go uratować

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na jeziorku w Parku Szczęśliwickim w niektórych miejscach utrzymuje się beżowo-zielony kożuch. O stanie akwenu zaalarmował nas czytelnik na Kontakt 24. Urząd dzielnicy wyjaśnia, że to glony, które pojawiły się wraz ze wzrostem temperatury. W tym roku wyjątkowo wcześnie.

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Beżowo-zielony kożuch na Jeziorku Szczęśliwickim. Co to jest?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca miejskiego autobusu w Warszawie błyskawicznie ruszył z pomocą, kiedy na jezdni zobaczył jeża. Zatrzymał autobus i przeniósł zwierzę w bezpieczne miejsce - na pobliski pas zieleni.

Kierowca autobusu uratował jeża

Kierowca autobusu uratował jeża

Źródło:
tvnwarszawa.pl