Nowe buspasy już latem Sprawdź, gdzie będą

Najnowsze

| sport.tvn24.pl, "AS", goal.com"fot. TVN Warszawa

Górczewska i Radzymińska - w tych miejscach mają pojawić się nowe buspasy. Pasa dla autobusów nie będzie za to na Puławskiej - informuje "Życie Warszawy".

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił właśnie przetarg na projekt buspasa na Górczewskiej, który ma ciągnąć się od ul. Powstańców Śląskich do Młynarskiej (prawdopodobnie tylko w stronę centrum).

Jeden wielki buspas

- Ten buspas przyda się w związku z budową drugiej linii metra i otwarciem trasy S8 - mówi gazecie Janusz Galas, miejski inżynier ruchu. Władze miasta zapowiadają, że ruszy latem. Ale zmian ma być więcej.

ZTM chce wydłużyć też buspas na Radzymińskiej. Ma objąć odcinek od ul. Krynoliny do Fantazyjnej – w kierunku Pragi.

Jednym wielki buspasem ma stać się Trasa W-Z między placem Wileńskim a Bankowym. Z powodu budowy II linii metra władze miasta planują zamknąć ten odcinek jesienią dla samochodów.

"Szanse są niewielkie"

To tyle, jeżeli chodzi o wprowadzanie nowych buspasów. Ratusz wycofuje się z pomysłu wyznaczenia pasa dla autobusów na Puławskiej. Buspas miedzy ul. Poleczki (lub od stacji metra Wilanowska) do ul. Energetycznej w Piasecznie miał ruszyć w 2011 roku. - Na buspas na Puławskiej szanse są w tym roku niewielkie. Nie mamy nawet pieniędzy na projekt - mówi "ŻW" Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | sport.tvn24.pl, "AS", goal.com"